Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus vendéglátás tényleg...

Turizmus vendéglátás tényleg ilyen rossz, mint ahogy olvasom itt az előző kérdésekben? További infók lent

Figyelt kérdés
Na szóval eddig úgy akartam hogy gazdálkodás és menedzsmentre vagy alkalmazott közgazdaságtanra megyek, de elment a kedvem teljesen, mert nem szeretnék olyan ember lenni aki utálja amit csinál, elvégre papírokat intézni matekkal élni végig na ezt nem szeretném. Kiskori álmom, hogy szeretnék egy éttermet, esetleg kávézót, és igen tudom ehhez nem kell diploma csak pénz, viszont nem vagyok apuci pici gyereke így szeretnék is valamilyen diplomát, ezért is szúrt nekem szemet a turizmus vendéglátás. Tudnátok segíteni, hogy mit is kellene választanom vagy milyen szak jönne jól? Esetleg ez a turizmus milyen szak ?Nagyon megköszönném.

2018. febr. 10. 00:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Az étterem, kávézó opció persze lehet csak jóval évek múltán valósulna meg, ezért is szeretnék olyan diplomát amivel el is tudnék helyezkedni és még szeretem is. Ezért is kérdeztem a turizmus vendéglátás szakot, hogy tênyleg semmit sem ér?
2018. febr. 10. 00:31
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem a kezdő része a későbbi terveknek maga a munka. Rakj le egy angol nyelvű hajospincer képzést. Ezzel tudsz menni szállodákba, külsős cég alltal pedig az idődet is te osztod be. Így teszem hozzá többet keresel mint szintén bármelyik friss diplomás. Maga a szak, ez a vendéglátás egyetemen szar, nem ér semmit. Viszont ad diplomát amivel felejebb tudsz lépni ha jó munkád mellett és így minden téren látni fogsz a témában akármi lesz a pontos terved a jövőben. Metropolitan egyetemen van ilyen csak, felvételi pontok sem kellenek, baromi könnyű és sokat besem kell járni.
2018. febr. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Azért szolják le, mert baromi telitett már a piac, de ha jol tudom, magas ponthatár is kell hozzá. Nekem ismerösöm ott tanul, azt mondta irto könnyü volt megcsinálni. Nem emlékszem, hogy az utolso félévben vagy csak az utolso két honapban kellett elmenniük dolgozni, mint felszolgálo. Azota is ezt csinálja. Valahogy én nem igy képzeltem el egy diplomás embert, ennyi erövel kitanulhatta volna a felszolgáloit a szakközépben is..
2018. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a diplomával kezdőként csak felszolgáló, pultos, lehetnék? Jelenleg ezzel igazából nincs is bajom mert egyik ismerősöm 190-210 ezret keres egy nagyobb étteremben. Meg még olyat hallottam hogy egyetem előtt nyáron lenne egy nyelvi felmérés, arról valaki tud valamit? Van egy angol középfokúm, és nemrég kezdtem el a németet, majd idővel ebből is szeretnék egy nyelvvizsgát ha jól megy. Egyébként 11.es vagyok.
2018. febr. 10. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvi szintfelmérő egyetemtől függ van-e és mikor, nálunk szeptember első hetén szokott lenni.


Nem csak felszolgálónak mehetsz, a legtöbben gyakorlaton ennél komolyabb dolgokat csinálnak már, akiket ismerek turizmus szakosokat utazási irodába mentek, szállodába recepciósnak, volt aki étteremben az árubeszerzést intézte. Felszolgálónak azért még nem nagyon mennek.


A többség azért szakmájában helyezkedett el vagy olyan területen ahova bármilyen gazdasági diploma jó (hr meg logisztika), fizetés szempontjából meg annyira rosszul egyikük se keres hogy minimálbéren tengődne, de az igaz hogy volt akinek hónapokig kellett munkát keresni meg diplomával és 3 nyelvvel is nettó 250 körül keres csak Bp-n. Elvégezni a szakot nem nehéz.

Az AK-t amúgy még értem miért vetetted el, de a gazdmen nem igazán matekosabb mint a turizmus. Ugyanannyi matek van szinte mindkettőn, de amit tanulnak szerintem hasznosabb lenne neked ha vállalkozni akarsz majd.

2018. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csak pincér lehetsz: lehetsz recepciós szolikban, hotelekben is.
2018. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az AK-t igazából a brutál magas pontszám miatt vetettem el.

És igazából ha minden úgy sikerülne ahogy szeretném akkor is épphogy bejutnék a turizmusra ami tavaly a BGE-n 420 körül volt.

Számítana valamit ha a 3.nyelvem ami a német lenne abból ilyen alapfokú szinten beszélek? Persze mire diplomáznék szeretnék egy középfokú szakmait.

2018. febr. 10. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek azok szállodában tudtak elhelyezkedni vagy utazási irodában mint utazás értékesítő, recepciós. Mivel ez is közgazdász végzettséget ad lehet vele menedzser aszisztensnek menni pl. Agyon nem keresi magát vele senki friss diplomásként.
2018. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt akarom tanulni, csak Dániában. :) Szerintem az, hogy mennyit ér a diplomád, csak tőled függ. Én hajón dolgoztam két szerződés erejéig, tudom ajánlani ha nem jön össze az egyetem. Pincérként simán felvesznek, gyakorlatot szerzel és ha ügyesebb vagy mint én még arra is elég pénzt gyűjthetsz hogy elkezd a saját vállakozásodat pár éven belül.

Turizmus-vendéglátásnak is van jövője, szerethető szakma sok jó emberrel, de oda kell tenned magad, ha ki akarsz tűnni: több nyelv magas szinten, releváns tapasztalat, networking (?hogyhívjukeztmagyarul)! Ne hagyd hogy elvegyék a kedved. :)

2018. febr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!