Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezen az oldalon miért minden...

Ezen az oldalon miért minden büfé szak?

Figyelt kérdés
A mérnöki szakokat istenítik a többit meg leszólják.Kíváncsi lennék,hogy ők mit végeztek.
2018. febr. 11. 06:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
A képzések nagy része tényleg eléggé büfé. Nem sok van, ami valóban ér valamit. Egyébként mérnöki szakon végeztem, kétszer is.
2018. febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Sztem úgy vannak vele, hogy akinek nem olyan diplomája van amivel Prof. Dr. címet kap és nem vezérigazgató lesz rögtön valahol amivel 3 milliót tud keresni havonta, az egyszerű büfészakos volt.

Szerintem egy büfészak is tök nehéz tud lenni, és tanulni kell mint a kisangyal.

Aki ezt is lenézi, annak vajon mi a szint? Az érettségi ma már semmit nem ér. Az alapdiploma sem. Akkor mi lesz a szint 20 év múlva? 14 évesen már doktori címet kell szerezni, különben nem vagy ember?

2018. febr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Nézz utána, hogy miket kell teljesíteni ahhoz, hogy valaki mérnök legyen, meg ahhoz, hogy elvégezzen pl. egy hároméves kommunikáció szakot, és látni fogod.
2018. febr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha lepontoztok ha nem, én is lenézek pár szakot. Szobatársam kereskedelem marketingre járt, én informatikát tanultam. Voltak ugyanolyan tantárgyaink, és mig én vért izzadtam a kettesért is, két hetet tanultam rá vizsgaidöszakban és még ugyis megbuktam elsöre, ö lazán bejelentette: "elötte nap átnéztem egyszer, és négyes lett." Aha, jo... Gondolom mennyire kemény lehetett náluk a vizsga. Ezen felül nagyon ritkán láttam öt tanulni, ugye egy szobában voltunk, de mikor otthon volt, örökké filmet nézett, én meg ültem hajnalig a programozás, matek felett, egy élmény volt evész nap hallgatni a kacaját a filmes poénokon. Elvégeztük mindketten, de ha össze kellene számolnom hány orát ült le tanulni, nem eröltetném meg vele magam, és nem azért, mert annyira jo esze lett volna, hogy orán megjegyzett már mindent.
2018. febr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vodafonelive ***** válasza:
83%

#4-es. Nekem meg volt olyan szobatársam aki mérnökinfós volt, kb. alig járt be órára, nem is volt olyan tantárgyuk ami igazán szívás lett volna a programozáson és ezen felül 3 tárgyon kívül, de az, hogy játszott meg néha edzett ennyit csinált. Én meg tanultam gépészen a laborra nehogy kiessek beugrón stb. Noha én is lezserül vettem de Ő még nem végzett én meg igen.

A kérdéshez meg, a nyelvszakokat is jónak mondják, illetve a pénzügy-számvitelt is. Ezek sem orvos, mérnök, jogász stb, nem büfék.

2018. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Először is igen, mérnök vagyok, de nem csak a mérnöki szakokat tarom "normális" egyetemi szaknak, úgy általában( azért egyetemre is válogatja) az alábbi szakok NEM büfés szakok: Műszaki, Jogi, Informatikai, Orvosi, Pedagógiai.

Viszont nagyon kevés kivétellel büfés szakok:Társadalomtudományi(kommunikáció,szociológia,politológia..stb); Művészeti; Sport; Agrár(kivétel pl Élelmiszermérnök); Bölcsészeti.

Amit nem ilyen egyszerű általánosítani, azok a Gazdaságtudományi szakok, de ezekben is vannak egyértelműen büfés szakok pl.:turizmus-vendéglátás

És végül egy kis magyarázat a fentiekhez, hogy miért gondolom így. Az egyik jó példa a matek, mert azt nagyon sok szakon tanulnak az emberek, de míg pl mérnököknek többnyire a többi tantárgyukhoz képest ez könnyű tantárgy, addig a büfés szakok nagy részén(ahol van matek) ez számít a nehéz tantárgynak. Továbbá, amit a büfés szakok jelentős részén tanulnak, és hasznos, azt a normál szakos hallgatók is megtanulják többnyire, vagy az egyetemen, vagy a gyakorlatban a munkájuk során.

2018. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A jó édes ***** válasza:

Le lehet vezetni a büfészak definícióját kétféleképpen is:


1) Onnan, hogy a középiskolákból mely szakokra megy a leggyengébb emberanyag. Általában ezek azok, akik eleve úgy keresnek képzést, hogy "csak matek ne legyen rajta" és túl sokat se kelljen tanulni, mert az kifogna az értelmi képességükön. Az érettségi és felvételi eredmények is általában többé-kevésbé tükrözik ezeket a szakokat, tipikusan történelem, bölcsészképzések, óvónő képzés, médiatudomány. Az egyetemek sem hülyék, tudják, hogy a hallgatókból élnek - direkt úgy raknak össze egy csomó képzést, hogy vonzó legyen, de egy csimpánz is el tudja végezni.

2) Munkaerőpiacon értéktelen szakok. Amikkel egy cég vagy intézmény sem akar alkalmazni, mert nincs szüksége rájuk. Ez vidékenként is eltérő lehet - mert Budapesten szinte bármilyen diplomára adnak munkát, addig vidéken figyelni kell a kereslet - kínálat viszonyát. A művészeti szakok egy része ide sorolható, az agrár képzések is egyre inkább, de sok gazdász meg menedzserképzés is.


Maga a kifejezés az nyilván inkább a 2) fogalomból ered (büfészak - annyira értéktelen képzés, hogy csak büfés lehetsz vele), de mivel elég erős közös halmazt alkot az 1)-vel, gyakran alkalmazzák arra is.

2018. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Amit a matekról mondtál azzal nem teljesen értek egyet. Hiszen mindenki más készségekben erős. Lehet, hogy valaki szín ötös töriből, meg magyarból, a matek meg nem megy neki. De ettől nem fog automatikusan beletartozni a leggyengébb emberanyagba. Szerintem például egy óvónőnek is sok mindenhez kell értenie, és nem gondolnám őt butábbnak csak azért, mert nem matekos beállítottságú.
2018. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nos, én gyógytornászira készülök. A biológiára és az idegen nyelvre koncentrálok inkább. Egy osztálytársam most el van szállva attól, hogy egy közepes érettségivel felveszik gazdálkodási és menedzsment szakra, mert 280 volt tavaly. Aha. Csak a fizetős. Felvilágosítottam, hogy ha önköltségest akar, nem akar megszorulni akkor feküdjön rá, mert 440 volt a ponthatár. Akkor nekem beszólogatott, hogy én meg csak egészségügyre megyek, ne szóljam le a szakát, hisz jó munkája lesz ezáltal. Na itt hagytam abba vele a vitát. Ugyanis másoktól is meginformáltam már, hogy azért nem bemegyek és kimegyek, hanem van benne kőkemény tanulás is. Szinte minden kevésbé jó tanuló osztálytársam akar ilyenre menni ahol kevés a ponthatár, de egyetemen vannak. Lehet valaki a gyt-t tartja büfészaknak, de én inkább egy anglisztikát (nem is lenézek, de majdnem) nem tudok értékelni és hogy mindenki közgázra megy.
2018. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5ös: érdekes, mert én pont ugy tudtam, hogy a mérnökinfo még a proginfonál is nehezebb. Egyébként meg elég az, hogyha van egy csomo programozás orája, nehogy azt hidd, hogy az olyan könnyü. Orán semmit nem tanitanak, vagy leülsz és gyakorlod 0-24ben, vagy bukdácsolni fogsz belöle.


Irod, hogy lazán veszi a sulit, és még nem végzett, te meg már igen. Akkor viszont nem tudom miért hoztad fel ezt az egész sztorit, ezek szerint lazán veszi, és nem megy neki, tehát nehéz, mivel a nulla tanulásával nem halad elöre, nem ugy mint az én szobatársam, aki lazán vette és ment neki. Ebböl következik, hogy a mérnökinfo nem büfészak.

2018. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!