Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi szakokra mennyire...

Az alábbi szakokra mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés

Élelmiszer mérnöki, biomérnöki, logisztikai mérnöki


A három közül melyikre kell a legkevésbé és melyikre a legjobban matektudás?



2018. febr. 20. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerintem ahhoz kell a legtöbb matek, amely sokkal jobb lehetőségeket is nyújt mint a másik kettő. Gondolok itt a fizetésre és az elhelyezkedésre. Megsúgom, hogy ez a logisztikai mérnök.
2018. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Élelmiszer<logisztika=biomèrnök. De intézményenként változik a tanrend.
2018. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2. tehát érthetem úgy, hogy biomérnökin és logisztikai mérnökin ugyanolyan erős a matek?

Szerintetek, ha nincs emelt matekom akkor érdemes logisztikaira menni?

2018. febr. 20. 18:38
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a győri egyetemen minden mérnökszakon ugyan az a matek tananyag (legalábbis a matek 1-2-3-ban).

Az előadások is közösek.

2018. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És memnyire nehéz (a matek)?
2018. febr. 20. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

#4-es vagyok: Nem tudom ki pontozott le, de igazán elmés lehet...

Bár őszintén szólva nem érdekel, mert csak magát minősíti le.



Visszatérve a matekra:

szerintem teljesíthető, elmagyaráznak mindent részletesen.

Előadásra meg gyakorlatra be kell járni rendesen, ez a kulcsa részben. Meg az otthoni gyakorlás.


Persze nem könnyű, ez is egy szórótárgy, de még van belőle pár.

2018. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
SZIE-n élelmiszeren 1 félév matek (analízis+kis differenciálegyenlet) és egy félév statisztika+valszám van. Biomérnökin 2 félév matek + 2 félév statisztika-valszám van.
2018. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Debrecenben tanulok biomérnökin. A matek I. nem volt nehéz szerintem és most már matek kettőnk van, az sem nehéz egyáltalán. Olyan mint gimiben volt, a tanár elmagyarázza, te gyakorolsz szorgalmasan és sikerülni fog 5-re:)

A matek miatt szerintem nem kell aggódni. Tőlünk mindenkinek 4-5-re sikerült. A kémia volt szóró tárgy. Amiatt viszont a fél csoport csúszik egy évet, amiatt vigyázni kell.

De ha elég szorgalmas vagy és gyakorolsz rengeteget az is sikerülni fog, úgyis ha mondjuk csak elsőbe meg tizedikbe volt kémiád. Mert ami kell a zh-ra/vizsgára azt megtanítják a többi rajtad áll.

2018. márc. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!