Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék tovább lépni...

Hogyan tudnék tovább lépni tanulás céljával? . [ Bővebben lent! ]

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok, 10-es, és Szombathelyen élek. Az iskolámban ahol jelenleg vagyok a többiek kikezdtek. Ebben nem szeretnék bele menni. A lényeg hogy hamarosan 1-2 hét múlva talán sikeresen ki is iratkozom.

Viszont nem tudom hogy hogy haladjak tovább, nem szeretnék már iskolába menni mert elment a kedvem. Viszont szeretnék tovább tanulni valamilyen szakmát hogy legyen papírom, pl magántanulás, OKJ képzés vagy egyéb lehetőségeket tudnátok ajánlani?

Sajnos pénzileg nehéz lenne, de megpróbálnánk egy viszonylag nem túl sok összeget kifizetni. [30-40 ezerre gondoltam. ] Utána néztem az OKJ képzéseknek, és elég drágák, 100-200 Ezer körül mozognak, viszont tudnátok ajánlani valami ötletet?



Válaszokat köszönöm!



2018. febr. 23. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Az az ötletem, hogy szerezd meg az érettségit. Sok szakmához feltétel az érettségi vizsga, még autószerelő sem lehetsz érettségi nélkül. És ha munkát keresel majd, akkor is előnyt élvez az, akinek érettségije van. Szóval ne tolj ki magaddal!
2018. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, egyenlőre még nem tartok ott. 10.-es vagyok, még van másfél évem azaz jövőre maradnék ki. Viszont ebben az iskolában egyáltalán nem szeretnék maradni. Tudom magamról hogy makacs vagyok, ELISMEREM! Viszont itt semmiképpen sem maradok.


Ezért kellene valami más ötlet, hogy ha ne adj isten de érettségi nem lenne, de egy szakmai papírom legyen, ezért kéne más megoldás.


Viszont azért köszönöm a válaszod.:)

2018. febr. 23. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Szombathely nem kis város, próbálj átmenni egy másik suliba! Ha mégis úgy alakul, hogy kimaradsz, ingyenesen szerezhetsz két szakképzettséget is. Csak mint mondtam, érettségi nélkül igen korlátozott a választható szakmák köre. Lehetsz cukrász, szakács, dajka...
2018. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Estin elvégzed az érettségit. 2 év.

Utána ingyenesen jelentkezhetsz egy csomó OKJ-ra.


4 év alatt meg is vagy.


Azért az karrier, hogy 17 évesen még mindig 10-ikes vagy.... :D

2018. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Év vesztes vagyok.:/
2018. febr. 23. 23:43
 6/9 PioDVD ***** válasza:

4:

Az én gyerekeim 20 és fél évesen fognak érettségizni. :) És semmi baj nincs velük, duplán évvesztesek és 5 éves gimibe mennek. 10-ben ők is 17 évesek leszek.

2018. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 PioDVD ***** válasza:

Elsősorban másik suliba kellene átmenni.

Ha nem megy, akkor esti gimi.


Ha már másfél évet beletettél, ne hagyd veszni. És ugye érettségivel egész más lehetőségeid vannak a későbbiekben.

2018. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát! :)

Az a helyzet, hogy anyum nagyon ragaszkodik hozzá hogy itt végezzem el a sulit, mert hogy másfél év múlva végzek, és az hamar elmegy stb. Hiába mondom neki, hogy inkább ismételek egy évet, vagy elmegyek másik iskolába SZÓVAL tennék érte hogy legyen szakmai papírom, de akkor sem megy bele. Jövőhéten még itthon maradok, viszont nem tudom mi lesz utána.

2018. febr. 25. 10:27
 9/9 A kérdező kommentje:
[Magántanuló lettem, csak a gyakorlati napokra kell bemennem, illetve amikor dolgozatot írunk.] Persze bármikor bemehetek, de ezeken kötelező!
2018. márc. 11. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!