Mit szóltok ahhoz, hogy 2020-tól bemeneti követelmény lesz a nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

Én alapjáraton egyetértek vele, és jó ötletnek tartom.


Viszont én nem így oldottam volna meg ezt a problémát.


Az önköltségesek esetében nem változtattam volna semmit. Ugyanúgy kimeneti követelmény lenne nekik a nyelvvizsga a diplomához, amit elévülési idő nélkül bármikor be lehetne mutatni a záróvizsga után. Tehát az ő esetükben ugyanúgy lenne mint eddig.


Az államisoknál viszont aki a záróvizsgától számított tíz éven belül nem mutatná be a diplomához szükséges nyelvvizsgá(ka)t, annak vissza kellene fizetnie a taníttatása költségeit. (Mintha a tanulmányai alatt önköltséges lett volna.) Így megszűnne a rinya, hogy fölöslegesen költöttük rá az állam pénzét. Ha kiegyenlíti a tartozását, akkor utána továbbra is elévülési idő nélkül mutathatná be a nyelvvizsgáját. Ha viszont a tíz évtől számított fél éven belül nem egyenlíti ki a tartozását, akkor érvénytelenítik a záróvizsgáját, a szakdolgozatát és az összes teljesített tárgyát. (Ezzel együtt viszont a tartozása is megszűnne, és most jöhetne a rinya, hogy akkor mégis az állam pénzén taníttattuk, de szerintem ez így ebben a formában már elhanyagolhatóan kevés embert érintene.)


Szerintem ez jobb módszer lenne, mert mindenkinek joga van három négy öt évet fölöslegesen szenvednie az egyetemen, tehát mindenkinek joga van hülyének lenni. (A bemeneti követelménnyé tétellel ettől a joguktól fosztanánk meg a diákokat, pedig gyakorlati szempontból teljesen mindegy, hogy bemeneti- vagy kimeneti követelmény-e a nyelvvizsga, mert nyelvvizsga nélkül ígyse-úgyse kap diplomát a delikvens. Fölöslegesen pedig ígyse-úgyse tanulhat az állam pénzén, mert ha nincs nyelvvizsga, akkor tíz év múlva vissza kell fizetnie a tandíjat.)



2018. febr. 25. 02:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
27%
Neked még szerencséd volt. A következő generációknak nem lesz már ilyen szerencséje. Egy elbutított, lepusztított közoktatásban fognak tanulni. Egyre kevesbb gimnáziumi férőhellyel, ahova csak az elit tagjai fognak majd bejutni. Általános iskolában még nem tudsz önálló lenni, kell az otthoni háttér, ami csak a szűk politikai elitnek lesz meg, ha így mennek tovább a dolgok. Az egyházi és alapítványi iskolákba járók lesznek majd a zsenik és a gazdagok. Ők foglalják el a gimnáziumi helyeket, mert őket fogják felvenni, nekik lesznek meg a pontjaik.
2018. febr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
14%
Meg mindenkinek, akinek a semminél több esze van... A felvételik ugyanis kompetenciát mérnek. El kell fogadni, hogy nem minden az Illuminati miatt sikerül jobban nálad másoknak.
2018. márc. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
24%

Egyetértek. Egy középfokú nyelvvizsga nem olyan nagy dolog, hogy ne lehessen letenni legalább középiskola végén.

Jönnek itt hozzászólók azzal, hogy elitgimnázium meg gazdagok, de nem gondolom hogy igaz lenne. Szorgalom kell hozzá meg kitartás. Ha nem jó a nyelvoktatás az iskolában akkor kell keresni más módokat és ezek közül csak egy a magántanár. Csak hát ugye mindig egyszerűbb a gyíkembereket/UFO-kat/stb. hibáztatni.

2018. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%

A legtöbb szülő nem figja tudni fizetni a gyermeke nyelvtanulását és sokan talán számítógépet sem vesznek a gyermeknek.

Sok gyerek így el van vágva a nyelv tanulási lehetőségtől, mert a jelenlegi nyelvoktatás ami elérhető, nem hatékony az iskolában, kivéve a két tanítási nyelvű sulikat. De ide nagyon limitált a létszám és ezeket is visszavágja a kormány.


A szegényebb vagy hátrányosabb helyzetű gyerekek számára az egyetem egyre távolabbi lesz, de nem azért mert nem tanulnak, hanem nincsenek meg azok az eszközök, amik a gazdagabb a szűk elithez tartozó gyerekeknek meg vannak könnyedén.


Kialakul egy elit réteg és az ő gyerekeik fognak csak egyetemre járni, ha ez így megy tovább.


Az oktatási rendszernek az esélyegyenlőséget kellene megteremtenie, nem pedig a különbségeket növelni. Sok két tanítási nyelvű általános és középiskolára van szükség, de pont ez ellen hatnak az intézkedések. Nyilván azért van a kötelező nyelvvizsga, hogy kevesebben jussanak be az egyetemre, kevesebb képzett ember legyen. A másik, meg ha mindenki a szakirodalom idegen nyelvű olvasása után szakember lesz, akkor fölösleges az egyetem, elég lenne csak vizsgáznia mindenkinek abból , amit elolvasott és így lenne diplomája.

A nyelvoktatás nagyon rossz irányba megy, sajnos. Kivonul belőle egyre inkább az állam és a szülőkön fog múlni, akiknek erre lesz a legkevesebb gondja, sajnos.

2018. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

"A másik, meg ha mindenki a szakirodalom idegen nyelvű olvasása után szakember lesz, akkor fölösleges az egyetem, elég lenne csak vizsgáznia mindenkinek abból , amit elolvasott és így lenne diplomája. "

- Haver, jártál te már egyetem közelében? Basically mindenki levizsgázik abból, amit elolvasott.


Amúgy még mindig nem logikus, amit erőltetsz, de úgysem fogod ráhagyni, szóval mit csináljak?

2018. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Szerinted ilyen egyszerű lenne, csak azért nem vizsgáznak le az egyetemen, mert egyszer se olvassák el az anyagot?


Ezt azért gondolom te sem hiszed el, vagy igen?

2018. márc. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
36%
nem akarom elhinni, hogy aki megtanul majd minden szart, átmegy félévente ezer vizsgán, lediplomázik, az nem képes egy középfokú nyelvvizsgán is átverni magát
2018. márc. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Addigra átmegy a nyelvvizsgán is. Nem előre, hanem a végére, közepére.
2018. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Pont akkora gyerekem van, akire ez a jogszabály elsőként fog vonatozni. Német nemzetiségi általánosba járt, nem tanult meg németül, csak megutálta. Nyilván ezután többé, nem akart németet tanulni. Középiskolában lelkesen kezdett neki az angolnak, de kiderült, hogy a tanára egy cseppet sem lelkes. Így örülni fogunk a nyelvi érettséginek is. Sajnos a magántanár nehezen megoldható, mert kollégista. Erre most hallom a hírekben, hogy nem csak nyelvvizsga, de emelt szintű érettségi is szükséges 1 tárgyból!!?? Ez még inkább kivitelezhetetlen, ugyanis a gyerek művészeti szakgimnáziumba jár, ahol heti 13 órában szakmai tárgyak vannak, ún. közismereti tárgyakra nem fektetnek túl nagy hangsúlyt. Művészettörténetből nem érettségiznek, helyette "képzőművészeti projekt manager" nevű idiótaságból kell szakmai érettségit tenniük. Jelenleg 10.-es, de ebből még semmit sem tanultak - könyv sincs. Szerintetek??

Én egy utat látok a gyerekem előtt és az a külföldi egyetem...

2018. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, mert idén végleg itthagyom a felsőoktatást (1.féléves vagyok). Az meg, ami engem nem érint, az nem érdekel :)
2018. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!