Mit szóltok ahhoz, hogy 2020-tól bemeneti követelmény lesz a nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

Én alapjáraton egyetértek vele, és jó ötletnek tartom.


Viszont én nem így oldottam volna meg ezt a problémát.


Az önköltségesek esetében nem változtattam volna semmit. Ugyanúgy kimeneti követelmény lenne nekik a nyelvvizsga a diplomához, amit elévülési idő nélkül bármikor be lehetne mutatni a záróvizsga után. Tehát az ő esetükben ugyanúgy lenne mint eddig.


Az államisoknál viszont aki a záróvizsgától számított tíz éven belül nem mutatná be a diplomához szükséges nyelvvizsgá(ka)t, annak vissza kellene fizetnie a taníttatása költségeit. (Mintha a tanulmányai alatt önköltséges lett volna.) Így megszűnne a rinya, hogy fölöslegesen költöttük rá az állam pénzét. Ha kiegyenlíti a tartozását, akkor utána továbbra is elévülési idő nélkül mutathatná be a nyelvvizsgáját. Ha viszont a tíz évtől számított fél éven belül nem egyenlíti ki a tartozását, akkor érvénytelenítik a záróvizsgáját, a szakdolgozatát és az összes teljesített tárgyát. (Ezzel együtt viszont a tartozása is megszűnne, és most jöhetne a rinya, hogy akkor mégis az állam pénzén taníttattuk, de szerintem ez így ebben a formában már elhanyagolhatóan kevés embert érintene.)


Szerintem ez jobb módszer lenne, mert mindenkinek joga van három négy öt évet fölöslegesen szenvednie az egyetemen, tehát mindenkinek joga van hülyének lenni. (A bemeneti követelménnyé tétellel ettől a joguktól fosztanánk meg a diákokat, pedig gyakorlati szempontból teljesen mindegy, hogy bemeneti- vagy kimeneti követelmény-e a nyelvvizsga, mert nyelvvizsga nélkül ígyse-úgyse kap diplomát a delikvens. Fölöslegesen pedig ígyse-úgyse tanulhat az állam pénzén, mert ha nincs nyelvvizsga, akkor tíz év múlva vissza kell fizetnie a tandíjat.)



2018. febr. 25. 02:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
80%

Én nem értek vele egyet..Szerintem nagyon igazságtalan.(mondom ezt úgy, hogy nyelvi szakra készülök, tehát az én szempontomból teljesen mindegy, meg már van is nyelvvizsgám)

Alapból jó ötlet lenne, ha biztosítanák is a nyelvvizsga megszerzéséhez a feltételeket. Tanítsák meg úgy a nyelvet középsuliban, hogy le tudjunk nyelvvizsgázni. Pl a mi sulinkban nem csinálunk semmit angolon..nem nagyon tanulunk újdonságokat, a könyvünk a2-b1 szint közötti. (11.-es vagyok..)

Plusz, szerintem igazságtalan, hogy valaki azért ne kerüljön be mondjuk egy matek szakra, vagy valamire, amihez nem kell nyelv, mert nincs nyelvvizsgája. Nekem van egy ismerősöm, aki mindenből 5ös, kivéve németből és angolból, és tényleg nagyon okos. A biosszal vagy a fizikával akarna továbbtanulni, de mivel nem tudja megszerezni a nyelvvizsgát, lemondott róla. Pedig ezekből a tantárgyakból tényleg nagyon tehetséges.

2019. máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Remélem, ha az internetadó ellen fel tudtunk lépni, majd ez ellen is felfogunk. Kiváncsi leszek mi lesz ebből, milyen következménye lesz.
2019. jún. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!