Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek elég egy fél év,...

Szerintetek elég egy fél év, hogy felkészüljek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Biológiából lesz a felvételi , 5 fejezetet kell megtanulnom , de még neki sem fogtam mert még nem döntöttem hogy hova is tovább(már ideje lenne).Tetszenek a nyelvek is , a bölcsészettudomány , de arra is kellene készülni. Így biológiából és angol/németből is készülnöm kellene. Az lehetséges hogy mind a kettőből készülnék és elmennék mind 2 egyetemre felvételizni, és ha nem sikerül az egyik mennék a másikra? Egy fél év az nagyon kévés? +még az érettségire is kell tanulni. Teljes káosz a fejemben !!

2018. febr. 27. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Horvath jelentkezel?
2018. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
*Hova
2018. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs felvételi az egyetemek nagyon nagy többségén, az érettségi eredményeid alapján vesznek fel. Próbáld meg érthetőbben leírni, ebből nem tudtam kitalálni, hogy mi a kérdés. Mire szeretnél felkészülni? Mire jelentkeztél? Ha megírod, megpróbálunk segíteni.
2018. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Romániában élek és itt minden egyetemre van felvételi vizsga , sajnos. Én 2 karon gondolkodom:bölcsészettudományi kar és általános asszisztensi szak (itt van ilyen az egyetemen, mert sokan írták hogy asszisztensi egyetem nincs) Az egyik orvosi egyetemen van egy ilyen szak is, hogy nővérképző. A bölcsészetire kellene a nyelvekre tanulnom , a másikra pedig biológiából. De sajnos nem tudok dönteni , ezért még nem kezdtem el tanulni. Szeretnék mind a kettőre készülni, ha az egyik nem sikerül legyen a másik. Szerintetek ha most elkezdeném feltudnék készülni júliusig az érettségi mellett? És szerintetek melyikkel járnék jobban pl majd munkaügyileg? Teljesen tanácstalan vagyok .
2018. febr. 27. 19:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem ismerem a romániai követelményeket, legközelebb a kérdésbe is írd bele ezt, mert így nem tudunk érdemben segíteni. A román rendszert nem látom át, mert soha nem volt rá szükségem, hogy átlássam.
2018. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az mondjuk nem is annyira lényeges hogy Romania vagy mi, a kérdésem az volt hogy fel lehet szerintetek készülni egy egyetemi felvételire fél év alatt, vagy hagyjam a fenébe ha eddig nem kezdtem el. Nektek mi a véleményetek?
2018. febr. 28. 16:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fel tudsz készülni, fél év sok idő, pláne ha már tanultad korábban, de ha nulláról kezdenél, akkor se lehetetlen.
2018. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ , kicsit megnyugodtam :)
2018. febr. 28. 20:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet! Csak akkor tényleg csináld keményen és adj bele mindent.

Egyetemen jóval többet kell majd félév alatt megtanulni, szóval nem árt hozzászokni. Nekem pl sokat segített, hogy széthajtottam magam érettségire töriből és angolból, most egyetemen egyszerűbb, mint másnak.

2018. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Reális a fél év a felkészülésre véleményem szerint is, ha elég motivált vagy. De ehhez csak egy tárgyra kell összpontosítanod, szerintem a kettő tárgyra való felkészülés egyszerre, úgy, hogy a két terület elég távol áll egymástól, nagyon nehéz lenne. Nem lenne jó, ha "két szék közül a padlóra esnél", hogy mindkét tárgykörre tanulsz fele-fele arányban, és egyik sem lesz elegendő végül. Én eldönteném, melyik áll közelebb a személyiségemhez, és arra fordítanám az energiáim. Sok sikert kívánok!
2018. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!