Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljak úgy, ha tudom...

Hogy tanuljak úgy, ha tudom hogy nem lesz munkám?

Figyelt kérdés
Elsőéves joghallgató vagyok, olvastam hogy pár év múlva már ügyvédre se lesz szükség mert robotok már képesek lesznek betölteni ezt a munkakört is. Úgy érzem a semmiért tanulok ennyit.
2018. febr. 27. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem, a közeljövőben teljesen biztosított ez a pozíció.

2018. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Te sem gondolod komolyan....

Elég tájékozatlan vagy az MI-t illetően, ha elhiszed, hogy ez csak "pár év"

Még több 100 évet is mernék mondani azt illetően, hogy mikor jön létre egy ténylegesen!!! saját magától gondolkozó, megoldást találó rendszer.

A mostaniak is csak előre beprogramozott halmazból választja ki a legjobbat.

2018. febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért tanuld mert ezt akartad:) Amúgy se lenne munkád még kb 5-7 évig utána pedig bojtárkodnál 1-2 évig éhbérért úgyhogy ezen ne is izgulj.


Robotok pedig sok munkakörre hatással lesznek.

Jó nyilván egy orvosi műtétet később tanítanak meg neki mint 1.000.000 szabályt, de ezen ne gondolkozz még mert felesleges.


Amúgy a többieknek pedig üzenném hogy már igenis vannak mesterséges intelligenciák.

Ha a programozónak sikerül egy ideális környezetet teremtenie akkor az elméleti dolgokba hihetetlenül gyorsan bele tud tanulni.

Lásd: A mozgásfelismerő szenzor a ps-nél (nem tudom hirtelen a nevét). A fejlesztők megmondták hogy az AI szabadkezett kapott és megtanult minden helyzetet felismerni, minden testalkatra.

Tehát nem csak előre beadott parancsok szerint fog dolgozni, ha megvan a környezet akkor nyilván megoldja magának a tanulást.

2018. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# mivel én ezzel foglalkozom, pontosan tudom, hogy hogy működnek. Az orvosi pozíciókat meg konkrétan hamarabb el fogják foglalni, mint az ügyvédekét. Az MI mintaillesztésen alapul, az okosautók miatt pedig a számítógépes látás húzóágazat és ezért fejlődik gyorsan a felismerő rendszerek, de a humán területek egyelőre védve vannAk. Legfeljebb ritkitani fogják a jogász szakmát, de nem fogják elvenni.
2018. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Orvosi területen mire gondolsz? Mert azért elég magas ott a szint egy házorvostól egy agysebészig, vagy egy sürgősségisig.


Mert gyógyszert persze felírhatnak azok is, de nem hinném hogy egy mechanikus rendszerre bíznának mondjuk esztétikai műtéteket, vagy bármi komolyabbat még elég sokáig, mivel azért ott nem egy változó van. Pontosan betenni egy protézist úgy hogy menjen, pedig szerintem azért jóval nehezebb mint jogi tanácsot adni mivel ott számtalan eset van.

Amennyiben készül erről a gép számára kiértékelhető mozzanat, illetve az jogi dolgokat képes ,,bemagolni" és lefuttatni anélkül hogy hülyeségeket tanulna be azért ez gyorsan leválthat bárkit.


Pl a clever bot is ott van.

Ha a felhasználók nem azzal szórakoznának hogy ilyen ,,fa.z" okat írnak be akkor már lehet hogy normális beszélgetéseket lehetne vele folytatni, ez pedig tekintve hogy nem egy agyonszponzorált dologról van szó azért nem rossz. Sőt ha lenne pár moderátor aki felügyeli ezt a tanulást egy beszélgetőpartner is lehetne belőle pár év alatt.

2018. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!