Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lesz az egyetem/főiskol...

Milyen lesz az egyetem/főiskola? 15/L

Figyelt kérdés

Mindig úgy gondoltam, hogy a gimi hű de jó lesz, majd kedves emlékek maradnak utána, nem akarok majd elballagni stb.

Nem mondom, hogy nem így lesz, de jelenleg úgy érzem, hogy még több, mint 3 év szenvedés vár rám...

Szeretnék majd egyetemre vagy főiskolára menni.

Milyen lesz? Csak tanulásból fog állni? Ne várjak tőle sokat?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2018. márc. 3. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Ez attól is függ hogy milyen egyetem milyen szakjára mész, na meg persze tőled is.


Általánosságban jó élmények ragadnak az emberre egyetemen, sok bulik, sokaknak ez életük legszebb évei. De mint mondtam, ez elég szakfuggo. Nagyon nem Mind1 hogy valami noname egyetem bölcsészszakán vagy e vagy pl a BME-VIK-en. Nekem pl az első 3 félévem abból állt hogy reggeltől estig tanultam, így eddig nem sok élmény ragadt rám.

2018. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Minden rajtad múlik. Számomra megváltás az egyetem, mert a középsuliban csomó számomra teljesen irreleváns tárgyat kellett tanulnom, itt végre olyanokat tanulhatok, amik érdekelnek, még ha az alapozó tárgyak kicsit unalmasak is. Ha jól osztod be az idődet, akkor egyetem mellett is tudsz élni, az órarendedet is te állítod össze, sokkal nagyobb szabadságot ad az egész. Nem kötelező minden órára bejárni a legtöbb helyen, ez is pozitív. A tanulnivaló a gimihez képest óriási, egy félév alatt nagyjából annyit tanulsz, mint 4 év alatt a gimiben, de hamar bele lehet jönni a sok tanulásba. A legfontosabb az, hogy meg kell találni az egyensúlyt a szórakozás és a tanulás között, ha túl sokat tanulsz, akkor hamar kiéghetsz, ha túl sokat bulizol, akkor 5 év alatt se végzel el egy alapszakot. Nem könnyű szakra járok (BME-KJK), de mégis sokkal jobban szeretem, mint a gimit, ennek a fő oka az a szabadság, amit az egyetem nyújt minden téren. Ha van bármi kérdésed, akkor nyugodtan írj.
2018. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!