Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán szakról milyen egyetemek...

Humán szakról milyen egyetemekre éri meg mégis menni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy leginkább attól függ hogy engem mi érdekel,de mégis szeretném ha valaki felvázolná a legjobb lehetőségeket : )

2018. márc. 5. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a humán érdekel, akkor a nyelvek jó lehetőségek mindenképpen. Ha nyitott vagy a reál tárgyakra, akkor inkább arra érdemes menni. Sokkal jobb megélhetést nyújt egy vegyész, gyógyszerész, vagy bármely reál szakos tanár (ez nem a legjobb megélhetés, viszont iszonyat nagy a kereslet).
2018. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most fogom a humánt befejezni,és valami komolyabb érdekelne lehet nem épp jogi egyetem de vmi elég komolyat szeretnék
2018. márc. 5. 22:19
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nézz körül a felvi.hu-n, ott minden szakot megtalálsz. Mi számít neked komoly szaknak? Tanuld azt, ami érdekel.
2018. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Mit jelent az, hogy komoly? Szerintem minden területen lehet "komoly" szinteket elérni...annyit tanulhatsz amennyit csak akarsz, jelentkezhetsz szakkollégiumba, kutathatsz, tdk, ösztöndíjak stb., utána mester, phd stb., tehát szerintem azért elég sok lehetőség van. Nem tudom, hogy mi érdekel téged azon belül, hogy "humán", de ott a jog, a nyelvek (angoltól kezdve, a francián és az oroszon át, a japánig), a pszichológia és még ezen felül is van csomó minden pl. néprajz, régészet, történelem, pedagógia, szociológia stb. (ezek szerintem kevésbé "megérősek"). Ha picit konkrétabban leírnád, hogy mi érdekel, akkor úgy könnyebben lehetne segíteni.
2018. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Én humán tagozatról matematikus lettem. Továbbtanulás szempontjából teljesen mindegy, hogy milyen tagozata jársz gimiben, akárhova jelentkezhetsz.
2018. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

4-es vagyok


Egyébként igen, teljesen mindegy, hogy milyen tagozatra jársz, bármilyen szakon továbbtanulhatsz, ha teljesíted a felvételi követelményeket. Én pl. pont fordítva voltam vele, mint az előttem lévő válaszoló, én reál (matek-fizika) tagozatról mentem humán (idegen nyelv) szakra.

2018. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!