Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes kidobni az életemből...

Érdemes kidobni az életemből 2 évet?

Figyelt kérdés
Másodikos vagyok egyetemen, ismét rájött az az érzés, hogy ott kellene hagynom, mert nem érdekel az egész, de mivel céltalan vagyok nem tudom, hogy mit tennék ha otthagyom...Érdemes egyáltalán ezt befejezni? Eléggé nehezen is megy a dolog.
2018. márc. 7. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd ott! Egy fiatalos, lelkes csapat tagja lehetsz a gyárban, még éjszaka is dolgozhatsz! Ne hegyd ki, csak egyszer vagy fiatal!
2018. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy mi a probléma. Abszolút nem érdekel, amit tanulsz és nem a te világod, nem szeretnél vele foglalkozni vagy esetleg csak egy kicsit elbizonytalanodtál egy nehezebb időszak után (pl. sok stressz vagy fáradtság vagy nem megy az egyik tárgy). Van-e alternatívád? Szívesebben tanulnál egy másik szakot vagy szakmát?


Szeritem, ha átgondolod és rájössz, hogy neked ez nem kell és biztosan nem szeretnéd, akkor az jobb megoldás, ha otthagyod, mert annak semmi értelme nincsen, ha olyat tanulsz, amit nem szeretsz. Ugyanakkor ezt csak akkor lépd meg, ha vannak terveid és van egy elképzelésed, hogy hogyan tovább. Valamint akár passzivàltathatsz is, így hagysz magadnak egy kiskaput, ha a B terv mégsem jönne be.

2018. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem érdemes. +1 papír soha nem ront el. Legalább bele tudod írni az önéletrajzodba.

Addig 2 év eredmények nélkül csak arról tanúskodik, hogy képes vagy feladni dolgokat.

2018. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképp sem hagynám ott, ha ez lenne az első félév, akkor még igen, de 2 évet kidobni az ablakon, mikor már csak 1 év és diploma? Ne szórakozz...majd utána elkezdhetsz valami mást, de ezt már bírd ki.
2018. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondold végig, hogy mi a probléma. Abszolút nem érdekel, amit tanulsz és nem a te világod, nem szeretnél vele foglalkozni vagy esetleg csak egy kicsit

elbizonytalanodtál egy nehezebb időszak után (pl. sok stressz vagy fáradtság vagy nem megy az egyik tárgy). Van-e alternatívád? Szívesebben tanulnál egy másik szakot vagy szakmát?


Éppenséggel az elektronika az én világom valamilyen szinten, mivel szerettek vele foglalkozni, de ez a szint amit itt tanítanak egyetemen az már picit magas nekem az elméleti szintje, viszont a záróvizsgára szánt tárgyam már készen is van.

Mielőtt átjöttem volna ide, informatikán voltam, de ott valahogy a programozás része egyáltalán nem fogott meg a dolognak... Ezért sem tudom, hogy mit akarok már magamtól...


Szeritem, ha átgondolod és rájössz, hogy neked ez nem kell és biztosan nem szeretnéd, akkor az jobb megoldás, ha otthagyod, mert annak semmi értelme nincsen, ha olyat tanulsz, amit nem szeretsz. Ugyanakkor ezt csak akkor lépd meg, ha vannak terveid és van egy elképzelésed, hogy hogyan tovább. Valamint akár passzivàltathatsz is, így hagysz magadnak egy kiskaput, ha a B terv mégsem jönne be.


Ez a gond, hogy egyik eshetőségre sincs már semmiféle tervem, hogy mi legyen...A passzívval az a gond, hogy azt nem szeretném, mivel a mostani csoportársaim már úgyahogy megszoktak, ami nem könnyű magyarként egy szlovák egyetemen...

2018. márc. 7. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!