Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri orvosnak...

Szerintetek megéri orvosnak tanulnom így?

Figyelt kérdés

Nagyon jól néz ki a házi orvosunk, van, akikkel bunkó, velem nem volt az.

Nagyon szimpatikus, és ennél fogva jött az, hogy én is orvos legyek. Szerintetek megérné így, vagy megbánnám?



2018. márc. 11. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szeretnél te is jól kinézni és néhány emberrel bunkó lenni?

Ezért nem éri meg háziorvosnak lenni.

2018. márc. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elhivatottságod egy szakmához, soha nem leszel olyan, mint az abban kiváló példaképed!

Azért, mert XY doki neked szimpatikus, belőled soha nem lesz jó orvos.

Még csupán felcser sem.

2018. márc. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnak csak akkor éri meg tanulni, ha elhivatott vagy. Évek óta attól visszhangzik a sajtó, hogy mennyire alulfizetik az eü dolgozókat, cserébe jól kizsigerelik őket. Egész éjszakai ügyelet után, ha nem mosolyogsz az ambuláns rendelésen, ne adj isten késel, mert elmentél sz*rni, vagy hasonló emberi tevékenységeket végezni, már úgy néznek rád, mint a véres rongyra. Míg szakorvos leszel, el kell végezned a 6 év orvosit, aztán 5 éven keresztül a szakvizsgáig a tápláléklánc legeslegalján leszel. Még egy OKJ-s ápoló is többet fog tudni nálad gyakorlatban, mert annyira az elméleti oktatásra mennek rá. Hidd el, nem kellemes érzés, mikor azt hiszed magadról, hogy te vki vagy a dr-el a neved előtt, aztán az ápoló, aki tanfolyamon szerezte a képesítését megmutatja neked, hogyan kell vért venni... jelenleg így néz ez most ki. És sajnos az orvosok megbecsültsége is egyre kisebb. Sokan gondolják Magyarországon, hogy aki itt marad az kontár és nem kellett külföldre. Ez hozzáteszem azért van így, mert hozzászokott a magyar, hogy minden ingyen van és abban a pillanatban megkapja a kívánt ellátást, mikor épp keresztbe áll a fing a s*ggében. Sajnos az eü rendszer nem csak azért rossz, mert kevés a pénz és ebből adódóan kevés a szakember, hanem az átlag magyar egészséghez való hozzáállása is elég ramaty állapotban van, nem beszélve a szocializmusból visszamaradt “nekem ez jár” hozzáállásról.

Tessék! Leírtam mindent, ami miatt ne válassza olyan, aki nem elhivatott, aki nem az emberek iránti szeretetből választja ezt a szakmát. De ne hidd azt, hogy egy hivatását imádó orvosnak attól még nem esik rosszul, hogy nem becsülik meg a munkáját, hogy kizsigerelik, hogy a saját családjával nem tud együtt tölteni egy napot sem, mert a hatalmas hiány miatt szabadságukról hívnak vissza embereket, hogy legyen ki ellássa a parasztot.

2018. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne ezért legyél orvos. Hanem azért, mert érdekel és elhivatott vagy. Ki fogsz égni, nagyon hamar.
2018. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a fogorvosokkal mi a helyzet?
2018. márc. 11. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Miért szeretnél orvos vagy fogorvos lenni?
2018. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Fogorvosoknál jelenleg úgy áll a helyzet, hogy 5 év egyetem után el lehet menni dolgozni, akár magánrendelòbe is, ha úgy tetszik. Persze az egyetem nagyon kevés gyakorlati tapasztalatot ad, így azért a magánrendelőben sem egyből a legpénzesebb munkákat kapod meg, hanem a legegyszerűbbeket. Cserébe viszont nagyon jó fizetést lehet összeszedni már az elejétől, ami azt gondolom kezdőként nagyon jó (főleg összehasonlítva azzal a zsebpénzzel, amit egy OEPes körzetből tud magának adni a fogorvos), viszont itt sem éri meg sokáig maradni, mert egy idő után, amikor belejössz a munkába, akkor sem kapsz több pénzt, holott nem kevés bevételt termelsz meg a magánhelynek, de mint alkalmazott. Szóval ez egy nagy előnye a fogorvosinak, hogy rögtön egyetem után van lehetőséged jó helyen jól keresni, de mindig van feljebb. Nem kötelező szakvizsgát tenni, de ajanlott. Egyrészről azért mindegyik szakvizsga ad némi plusz tudást, egyik másik már annyira elhatárolódott az általános fogászattól, hogy utána csak azzal fogsz foglalkozni, pl egy fogszabályozó szakorvos ritkán gyökérkezel. Rezidensi helyet tudsz találni munka mellett is, illetve fordítva is, tehát lehetsz rezidens heti 5x6 órában és mellette dolgozhatsz még egy pár órát vmi magánrendelőben, vagy körzetben. A körzetnek az előnye az, hogy nagyon beletanulsz az akut ellátásba, és - bocsánat hogy így fogalmazom meg - inkább ezeken az emberek célszerű gyakorolni, nem a fullos magánrendelőben, ahol kész kifizetni a beteg 20ezer forintot egy olyan tömésért, amit tapasztalat híján jól elrontottál.

A fogorvosok megítélése hasonló, mint az általános orvosoké. Sőt, az SZTK-s fogorvosokról kifejezetten negatív véleményeket olvasok pl itt is, holott épp most írtam le, hogy magánrendelőben ugyanúgy dolgozhat egy kezdő, csak ott még külön fizetsz is, mint beteg. Szokták mondani az emberek, hogy nem láttak még gazdag fogorvost, amit mondjuk azért nem értek, mert az átlag magyar szája nem arról árulkodik,hogy rendszeres látogatója a fogorvosnak, illetve ahogy írtam, körzetből annyira kevés fizetés jár, hogy a körzetes orvosok 100%a vállal magán munkákat. Szóval itt ugyan jobban fogsz tudni keresni, mint egy általános orvos és már rögtön az egyetem után, cserébe utálnak majd az emberek, turkálnak a pénztárcádban és egy társaságban, amint elhangzik, hogy mivel foglalkozol, rögtön jönnek majd a rémtörténeteikkel, van hogy el is kezdik mutogatni a fogaikat. Nem tudom mi lenne, ha pl nőgyógyásszal, urológussal találkoznának így egy társaságban, letolnák a gatyáikat, elmesélnék, hogy milyen gombásak voltak múltkor?

2018. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi elírtam *nem láttak még SZEGÉNY fogorvost.
2018. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne menj el ilyen szakra, ha már most az jár a fejedben, hogy a kevésbé szimpatikus paciensekkel bunkó leszel! Menj sofornek, vagy iroda kukacnak es mergelodj/szidalmazz magadban. Ómen mindenkinek...
2018. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!