Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Tudna tanácsot...

Mit tegyek? Tudna tanácsot adni valaki?

Figyelt kérdés
Egerben járok középiskolába most vagyok 9.es, és nagyon nem érzem jól magam, ami kihat az egészségemre is. Nagyon nem szeretem ezt a középiskolát az osztálytársaim tönkre teszik a mindennapjaim, és most a családi helyzetem se olyan jó emiatt most a legkisebb sérelmeket is óriásinak veszem.. Nap mint nap valami ocsmányságot tesznek ellenem vagy mondanak.. amit ÉN idéztem elő, de ez már több a soknál, tudom, hogy van amit megérdemlek de ezt már nem. Holnap adjuk be a magántanulói kérvényt az iskolának hátha megengednék ezt a pár hónapot hogy így folytassam, mert már ezt én nem bírom.. Maguk szerint mit csináljak? Köszönöm..
2018. márc. 11. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van az iskoládban pszichológus, hozzá is fordulhatsz, mind az iskolai zaklatás, mind a családi nehézségek miatt. Ha nincsen iskolapszichológus, akkor a szakszolgálatot is felkeresheted ingyenes segítségért. A magántanulói státusz jó ötlet, de nyilván csak a "tüneteket" fogja elfedni, és hacsak nincs igazán nyomós indokod, nem fogják 4 évig hagyni, hogy magántanuló legyél. Pszichológus szakvéleményével egyébként jobb esélyeid vannak, hogy engedélyezzék a magántanulóságot, illetve gondolom szeretnél jövőre már másik iskolába járni.

Írod, hogy te idézted elő a helyzetet. Leírnád, mi történt?

2018. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, persze, írtam privátba :)
2018. márc. 11. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:

"hacsak nincs igazán nyomós indokod, nem fogják 4 évig hagyni, hogy magántanuló legyél. Pszichológus szakvéleményével egyébként jobb esélyeid vannak, hogy engedélyezzék a magántanulóságot"


A magántanulósághoz mindenkinek joga van mindenféle indoklás nélkül is! Csak akkor teheti meg az igazgató, hogy nem adja meg, ha nem látja biztosítva, hogy magántanulóként is okosodjon a gyerek. De ha idén megkapja (miért ne kapná meg?), és év végén rendben levizsgázik, akkor simán maradhat akár egész az érettségiig is magántanuló a kérdező.


De azért jobb lenne jövőre már másik suliba átmennie szerintem is.

2018. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen tervezem, hogy Szeptembertől már másik suliba leszek. :)
2018. márc. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!