Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A GAMF-ot mennyire ismerik el...

A GAMF-ot mennyire ismerik el az itthoni munkaadók?

Figyelt kérdés
Van valakinek bármi tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2018. márc. 12. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Ott végeztem még 2012-ben, akkor még a Kecskeméti Főiskolához tartozott. Voltak olyan urban legendek, hogy egy munkahirdetésben kikötötték, hogy csak olyan embert vesznek fel, aki nem a GAMF-on végzett. Hogy ennek mennyi a valóságalapja... Szóval Én 2012-ben nem kaptam állást a szakmámban (műszaki menedzser bsc) így raktárosként kezdtem el dolgozni, abban is maradtam 9 hónapig, mellette jobb lehetőséget kerestem. Sikerült felvételiznem egy élelmiszeripari multicéghez, azóta is ott dolgozom.


Miért ne ismernék el? Amit Én tapasztaltam, az az, hogy a legtöbb jó pozícióhoz kell az erős idegen nyelv tudás. Ha az nincs meg, akkor egy fontos dologtól elestél. A diploma az egy dolog, sok álláshirdetésben nem is kötik ki feltételnek, kivéve ha egy magasabb pozíciót pályázol meg. A multiknál egyébként is túljelentkezés van (vagy legalábbis volt, szubjektív a véleményem), megteheti, hogy válogat a jelentkezők közül. Szóval lényegében nem az iskola lesz a döntő. Fontos a kisugárzásod, az, hogy mi van a fejedben, milyen szellemi értéket képviselsz (milyen a viselkedésed, meglehet-e benned bízni, nem fogsz-e mondjuk visszaélni a helyzeteddel, stb.).


Szóval mindent összevetve Én úgy érzem, hogy az iskolai végzettség a munkaadó számára az egy dolog. Persze két felsőoktatási intézmény tananyaga között is van különbség, amelyik ismertebb intézmény, több pénze van, jobb oktatási lehetőségeket is biztosít, pl. a BME biztosan az egyik legjobb, ha nem a legjobb lehetőség a műszaki oktatásban. Biztos jobban is mutat az önéletrajzodban, ha ott végeztél, de mégis úgy gondolom nem ez lesz a döntő, kivéve ha olyan specifikus tudást kérnek, amit mondjuk csak a BME-n tudsz elsajátítani (ha van ilyen).


Tehát akkor mégegyszer, ha munkakereséshez jutsz:


- Jó önéletrajz: ehhez már lehet jó anyagokat is rendelni a netről (pl. Gerilla önéletrajz) rengeteg jó infó van bennük, nekem nagyon sokat segített. Készítettem egy önéletrajzot, amire egy hónapon belül több fejvadász is megkeresett. De vannak iskolai szabadon választható tantárgyak Önéletrajz írás (vagy hasonló néven).

- Álláshirdető portálok: minél többre regisztrálj és minél többre töltsd fel az önéletrajzod, és szerepeltesd magad az adatbázisaikban. A legismertebbek: profession.hu, monster.hu, workania.hu, bap.hu, stb. engem ezekről kerestek meg a legtöbben.

- Tudd azt, hogy mit akarsz. Legyen egy jó önismereted. Ahogy Seneca is megmondta már több ezer évvel ezelőtt: Nincs jó szél annak, aki cél nélkül tart a kikötőbe.

- Magabiztos nyelvtudás. Én az angolt javaslom inkább, de az a legjobb, ha máshoz is értesz azon kívül, pl. német, francia, spanyol, olasz, orosz, stb.

- Megbízható, önmagán uralkodni képes személyiség. Pontos, precíz, rálehet bízni a feladatot. Na ezt melyik munkaadó nem szereti??? Tervezni csak ilyen munkaerőre lehet hosszú távon.

- Ne add fel! Sokszor a kevésbé tehetséges emberek a kitartásuk lévén viszik többre az életben, mint mások.

- Felsőoktatási intézmény és szakma megfelelő megválasztása. Úgy válassz iskolát, meg szakot, hogy később ne érezz megbánást. Jól körül kell járni a témát, ez egy több éves beruházás. Plusz ha később rájössz, hogy rosszul választottál, akkor évek mennek a kukába tanulópénzként. Próbálj elmenni különböző cégek nyílt napjaira. Vannak néha kifejezetten állásbörzék is, a GAMF-on is szokott lenni, több cég hirdeti magát és keresi a friss munkaerőt, na meg persze reklámozza magát.


Ha ezek megvannak, akkor szép karrier vár rád. Munkát mindenképp fogsz találni, mert aki keres, meg akar, az talál is.


Sok sikert kívánok!

2018. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy dolog. Tanulj meg az emberekkel megfelelően kommunikálni. Nagyon sok bunkó és görény ember van, korábban nem gondoltam, hogy ez ennyire jelen lehet egy munkahelyen. Nyílván függ a cég belső kultúrájától is meg attól is, hogy a felsővezetésnek milyen a hozzáállása a beosztottakhoz, de ha tudsz bánni az emberekkel, az aranyat ér.
2018. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Elfogadják már. Mert eléggé Fideszes. Merci gyárral nagyon jó a kapcsolat. És mercitől + államtól is lövik bele a lovét, mint állat.
2018. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyílván az államnak érdeke, hogy egy ekkora komplexum jelen legyen az országban. Ez jó mindenkinek, idehozza a technikát, a tőkét, munkát ad az embereknek és folyamatosan bővül, ami mégtöbb munkahelyet jelent.


Az lesz majd a szívás, ha gondol egyet és lelép, mint annak idején az IBM. Akkor 3700 embert küldtek el egy tollvonással kb. Itt nyílván sokkal többről van szó, mert nem csak a Merci gyár van Kecsón, hanem egy valag autóipari beszállító is.

2018. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!