Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai érettségivel...

Kovács Dávid2002 kérdése:

Informatikai érettségivel lehetek-e később mérnök?

Figyelt kérdés

Jelenleg informatika szakon vagyok kilencedikes, de nem rég jöttem rá, hogy nem ez az, amiből karriert szeretnék építeni magamnak. A mérnöki pálya lenne az, amiről úgy gondolom, hogy jobban szeretném. (Pontosabban hadászati téren, de ez mellékes.)

Átmenni másik szakra évveszteség miatt nem szeretnék, szóval a kérdés adott:

Ha elvégzem az informatika szakot,és leérettségizek, azzal mehetek főiskolára/egyetemre, ahol mérnöknek tanulhatok? Vagy eleve gimnáziumból, illetve valami más szakról kellett volna indulnom? Ha az utóbbi, miért?

Az adott szakmán kívül miben különbözik kettő érettségi, kettő külön szakról?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 19. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Fizikával sokkal jobban járták volna, de az infot is elfogadják.

Egyébként olyan szak, hogy mérnök nincs.

Van villamos mérnök, gépész mérnök stb stb

2018. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szerencsém az, hogy angolból jövőre előrehozott érettségizek, és 4. év végére annak a helyében fizikából érettségizek.

És elnézést, nem vagyok túl tájékozott még a téren.

Köszönöm a segítséget.

2018. márc. 19. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hol éretségiztél a teljes középiskolás tananyagot leadják pár honap alatt. Ha elöre szeretnél készülni tanulj matekot.
2018. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!