Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töri vagy az irodalom emelt...

Töri vagy az irodalom emelt érettségi nehezebb?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyiket válasszam. Én úgy gondolom, hogy a töri nehezebb, viszont több egyetemen fogadják el, mint a magyart. De lehet tévedek. Aki esetleg tud erről valamit vagy van róla tapasztalata, annak megköszönöm ha segít! :)
2018. márc. 22. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amelyiket jobban szereted, és jobban megy. Én imádtam a magyart, viszonylag könnyen tudtam verset elemezni, jó volt a szövegértésem, sokat olvastam, az összes kötelezőt és ajánlottakat is, kétszer-háromszor is akár, tudtam érvelni és egyéni véleményt kifejteni, emellett nagyon jó volt a magyartanárunk is, komolyabb készülés nélkül 90% feletti emelt magyar érettségit tettem. Ezzel szemben a törit utáltam, alig tudtam megtanulni, afelett ültem a legtöbbet, a tanárunk se volt túl jó, 9. tanított egyedül, utána a könyvet olvastuk fel közösen, számonkérés se volt normális, ofőnek, igazgatónak hiába könyörögtünk, nem kaptunk új tanárt addig, amíg ez a tanárunk kórházba nem került majd fel nem mondott. Aztán kb. havonta kaptunk újat, végül egy maradt, neki köszönhettük, hogy le tudtunk érettségizni, és örültem, hogy egyáltalán ötös lett a töri érettségi (az is inkább a szövegértésem miatt volt, meg tudtam atlaszt használni, és jól tudtam fogalmazni). Emelten meghaltam volna.

Egyébként azt mondják, hogy a magyar a nehezebb, mert szubjektívebb. Nekem az volt a könnyebb. Lehet, neked is az lenne a könnyebb, de lehet, hogy a töri.

Nézz meg egy-egy feladatsort, csináld meg őket, esetleg jóban vagy a töri és magyartanároddal, akkor őket is megkérheted, hogy javítsák ki neked, vagy tőlük is tanácsot kérhetsz, mit gondolnak, sikerülhet-e neked az emelt.

Az se mindegy, hova szeretnél továbbtanulni, mi érdekel, mert ahogy írtad, nem mindegy azért, minek a pontjai számítanak. Nem írtad, hanyadikos vagy, de ha már ilyeneken gondolkodsz, hogy miből kéne emeltezni, 10-11. osztály körül lehetsz, ekkorra már nagyjából körvonalazódik az emberben, hogy mi érdekli jobban és mi nem.

2018. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar sokkal könnyebb, bár én mindig "töris" voltam.
2018. márc. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A magyar azért nehezebb, mert nagyon sok múlik a javító tanáron, de mindenkinek más a nehéz.:)
2018. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a gondom, hogy egyáltalán nem tudom mi legyek. Az irodalmat nagyon könnyen tanulom. Van hozzá érzékem. Könnyen megy a verselemzés, de az a gond, hogy eléggé unom. Könyvet nagyon nem szeretek olvasni, szint egy kötelezőt nem olvastam el. A törit nehezebben tanulom, mint az irodalmat persze nem vészes. Ez is néha elég unalmas, valamikor meg egész jó. És talán a törit több szakon is egyetemen elfogadják, mint az irodalmat. Tehát összességben az irodalom megy a legkönnyebben, de sokaktól hallom, hogy emelten nagyon nehéz. Plusz még a gondom, hogy tényleg ha csinálok egy emelt irodalmat, de nem kell ahova mennék, viszont a törit meg elfogadnák akkor meg felesleges volt az irodalom. Most így fakt választás előtt ez elég fontos lenne, mert nem tudom mennyire jó, meg mennyire lehet később variálni.
2018. márc. 27. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyar emelten 40 tétel van, törin 30. A nyelvtannal hogy állsz?:)
2018. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!