Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tudok programozni, kár...

Ha nem tudok programozni, kár is arról ábrándozni, hogy villamosmérnök leszek?

Figyelt kérdés

17 éves, hamarosan pályaválasztás előtt álló gimnazista vagyok. Matekból és fizikából mindig is nagyon erős voltam, ezekből emelten akarok érettségizni. Mindenképp a műszaki pálya irányába szeretnék továbbtanulni, de infóból le vagyok maradva.

Olyannyira, hogy soha nem programoztam, és ez eléggé égető.

A BME vagy a Miskolci Egyetem lenne a két választható opció egyébként. Tanítják a programozást az alapoktól? Vagy hogyan tudnám egyénileg fejleszteni magam?


2018. márc. 25. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Korántsem minden villamosmérnök programozik. Ettől függetlenül hasznos mert megtanít az analitikus gondolkodásra. Kismillió oldal van ahol tanulhatsz programozni, csak be kell ütnöd a google-be.


A Miskolc egyetemen végeztem bő 10 éve. Azóta sok víz lecsorgott a dunán, de akkor villanykar (sőt akkor még csak szak volt a gépészmérnöki kar alatt) egy katasztrófa volt szerintem. Mindenképpen nézz utána, hogy változott-e valami az utóbbi években. A BME-nek nagyon jó és jól felszerelt a villanykara. A ME-en viszont nagyon jó volt diáknak lenni, a diákhagyományok miatt, úgyhogy ha megjavult az oktatás, akkor mindenképpen érdemes megfontolni, hogy ott tanulj.

2018. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapoktól kezdik a tanítást, de közben elég sokat kell gyakorolnod magadtól is. Könnyebb ha az alapok megvannak mire mész, de nem kell lemondanod erről a szakról csak mert nem tudsz még programozni.
2018. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alapoktól kezdik, és ha még csak 17 éves vagy, van időd, láss hozzá, kezd el még ma.
2018. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. márc. 26. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!