Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre vesznek fel...

Melyik egyetemre vesznek fel gyengébb átlaggal is?

Figyelt kérdés
A szlavisztika és a pszichológia érdekel a legjobban.

2018. márc. 28. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia központi ponthatáros szak, magyarán előre megállapítanak egy minimum pontszámot az államilag támogatott képzésekre. Idén ez 435 pont, tehát minimum ezt el kell érni ahhoz, hogy esélyed legyen. Önköltséges formában egy picit kevesebb is elég, tavaly pl. már 392 pont lett a ponthatár a Debreceni Egyetemen, de ez is egyetemfüggő....általában egy ELTE, PPKE több jelenktezőt vonz, így ott nagyobb a verseny is (az ELTE-n tavaly szerintem az önköltségesre sem volt könnyebb bejutni), de amúgy szerintem a pszichológia eleve egy elég népszerű a szak, tehát azért vidéki egyetemeken is kell 400 feletti pontszám az önköltségesre is.


A szlavisztika már nem olyan vészes, bár nem tudom, hogy konkrétan melyik nyelv érdekelne. Itt is elmondható, hogy pl. egy ELTE-n magasabb szokott lenni a ponthatár, mint egy vidéki egyetemen. Valamint az állami valamivel magasabb, mint az önköltséges, de azért nem egy pszichológia kategória. Nem tudom, pl. oroszra már 283 ponttal bekerülhettél államilag támogatottra Szegedre, míg az ELTE-n 368 volt, de az sem magas szerintem.


A felvin megtalálod az előző évek ponthatárait és ott meg tudod nézni, hogy tavaly mennyi volt a ponthatár az adott szakokon, egyetemenként és az alapján már tudsz gondolkodni. Nyilván előre senki nem tudja, hogy idén mennyi lesz, ezért érdemes picit felé tervezni, de azért olyan nagyon nagy mértékben nem valószínű, hogy változni fog tavalyhoz képest.

2018. márc. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont az orosz nyelvre gondoltam, mert azt szeretem és beszélem.
2018. márc. 29. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha már beszéled az oroszt, lehet, érdemesebb lenne egy másik nyelvszakot választanod inkább. Én most vagyok végzős szlavisztikán, nálunk nagyon megszívták azok is, akik itt kezdték és azok is, akik már tanultak, mert az egyik oldalnak nagyon gyors volt a tempó, a másiknak viszont csak "egy helyben toporgás". Nem ajánlok semmi olyat, ahova lehet menni kezdőként és haladóként is (vagy előtte érdeklődj utána, hogy minden esetben működik-e a csoportbontás vagy csak bizonyos létszám felett).
2018. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!