Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetetlen vagy van esélyem?...

Kurokawa_Ayumi kérdése:

Lehetetlen vagy van esélyem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Animáció szakra akarok jelentkezni a moméra de a rajztudásom (szerintem) még "nem üti meg a mércét". Még van egy évem a gimnáziumból. Ha most elkezdenék rajztanárhoz járni aki felkészít be tudnék kerülni vagy kicsi rá az esély?

2018. márc. 30. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengeteget fejlődhetsz, ha elég időt fordítasz rá. Jérhatsz egész nyáron és suli mellett is többször egy héten, akár minden este és hétvégén is, ha olyan sulit találsz. Emellett otthon is gyakorolhatsz, suliban, akárhol. Szóval szerintem a rajztudásodat fel tudod hozni, meg a többi technikai tudást is, de kemény lesz érettségi mellett, az biztos.
2018. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehúzásból akarom mondani, de ha őszinte választ vársz, akkor azt kell mondanom, hogy aligha van esélyed. Oda még azt se veszik fel, aki az egész életét rajzolással töltötte. Plusz a MOME a neve miatt megteheti azt, hogy csak azokat veszi fel, akik már közel profin tudnak animálni annak ellenére, hogy szerintem az egyetemnek épp az lenne a feladata, hogy megtanítsa ezeket.


De nem kell lemondanod az álmodról, nem a MOME az egyetlen hely, ahova mehetsz (és nem maradsz ki sokból, ha nem jutsz be, személy szerint én eléggé undorodom attól a sulitól). Én most a METU-n tanulok, amit nagyon szeretek (nyilván ez a suli se tökéletes, de semmiképp se bántam meg, hogy ide jöttem), de akár OKJ-s képzésen is tudod tanulni az animációt vagy pl. a Magyar Rajzfilm Kft.-nél. Ebben a szakmában kevésbé számít a papír és sokkal inkább a portfólió és a kapcsolatok, így akár úgyis el lehet helyezkedni, ha sose végeztél iskolát.

2018. márc. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2. válaszóló

Először a metu volt tervben csak a tandíj nagyon húzós és nincs államilag támogatott, ezért gondoltam hogy inkább jelentkeznék a moméra. Mondjuk elég rendesen benne van a pakliban hogy nem vesznek fel akkor viszont elmennék valamilyen okj-s képzésre.

2018. ápr. 1. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!