Fakt választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most kell fakot választanom, a törin, föcin, infón és matekot gondolkoztam. A Földtudományit és a régészetet néztem. Érdekel az őslénytan, a csillagászat, kozmológia stb.. bár matekból elég átlag tanuló vagyok, nehány 5ös, 4esek, régebben 3as. Fizikából nem tudom, néhány számítás megy de ha nagyon összett a feladat nem igazán de a tanár nem a legjobb, nehéz vele megérteni, a magyarázás nem megy neki annyira. Őszintén szolva a logikám ezekhez szerintem nem megfelelő kellőképpen. Infót főképp azért venném fel mert mindenhova kell manapság szinte és hát jól is jön. Matek azért hogy jobb legyen az érettségi és szintén jól jön. Van aki ilyen irányba ment tovább? Vélemény? Írhat privátba élménybeszámolót meg hasonlót.

Bocsi hogy hosszú lett és a helyesírási hibákért is.

A válaszokat előre is köszönöm!

17L



2018. ápr. 3. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Mi a kérdés? Ha műszaki pályán szeretnél továbbtanulni, akkor javaslom a matekot, az mindennek az alapja. Az infot szerintem teljesen felesleges felvenni, mert ha informatikusként képzeled el magad, akkor már magadtól is vagy olyan szinten, ellenkező esetben pedig a fakultációtól sem leszel előbbre. Aminek még értelme lenne esetleg az a fizika.
2018. ápr. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Földtudományit és a régészetet nézted. Akkor történelem vagy földrajz aminek van értelme számodra.
2018. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Akkor földrajz és töri, bár két emeltet nem könnyű vinni (én bioszt és földrajzot vittem). A földrajz nagyon tanulós, a töri pedig szintúgy.. A matek fakton szerintem ne gondolkodj, már önmagában is a legkeményebb fakt, iszonyat sokat kell tanulni rá (nálunk aki matek szakra ment, még az se emeltezett matekból), illetve a fizika sem kell. Nem sokan mennek ebbe az irányba, és nagy része meg is bánja, ha ilyen irányba ment, de ha nagy tehetség vagy, akkor érdemes megfontolni, bár most inkább azok a földrajz "szakok" a menők, ahol az infóhoz is ért az ember (Debrecenben legalábbis). B tervnek meg jó a tanári földrajz-töri párossal.
2018. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha a régészetre akarsz menni, akkor történelem. Ha földtudományira, azon belül csillagászatra, akkor matek és/vagy fizika. Ha őslénytanra, akkor... hát arra nem igazán tudsz felkészülni semmin. :D Akkor marad a földrajz és a biológia. Őslénytant geológián belül tudsz tanulni.


Az első diplomámat régészetből szereztem, most a másodikat csinálom a földtudományin. Ha van konkrét kérdésed, akkor írhatsz privátot is.


22/F

2018. ápr. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régészetre szeretnék menni, most vagyok 12.es, és az ELTE-re kötelező az emelt töri. Töri+ társadalomismeret fakton vagyok (az a választottam), a töri eléggé magolós/tanulós, de szerintem ha másból nem emeltezel, akkor nem olyan vészes.
2021. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!