Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok segíteni nekem munka...

Tudnátok segíteni nekem munka találással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok 7. osztályos és fogalmam sincs hogy mi legyek. Töltöttem ki teszteket is de nem sokat segítettek.Arra szeretnélek titeket kérni hogy irnátok olyan munkákat amihez a fejemet is tudnám használni és piacképes és meg lehet belőle élni és ha lehet nem kétszáz éven át suliba járni miatta?

Meg eddig nem stresszeltem miatta de az ofőm elkezdett ,,piszkálni" evvel hogy már nincs sok időm eldönteni meg ilyenek. Válaszokat előre is köszönöm



2018. ápr. 4. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs igaza az osztályfőnöködnek, egy 7. osztályos gyereknek még nem a munkahelyen kell gondolkodnia. Ha jó tanuló vagy, célozz meg egy gimnáziumot! Ha hármas körül vagy, akkor szakgimnáziumot javaslok olyan szakterülettel, amely valamennyire érdekel, és tehetséged is van hozzá.
2018. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó tanuló vagy? Szertsz tanulni? Akkor menj gimibe.

Ha nem szeretsz tanulni vagy gyengék a jegyeid, akkor szakiskola.


Reál vagy inkáb humán beállítottságú vagy?

Matekot, fizikát vagy inkább a történelmet, irodalmat és nyelvet szereted?

2018. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4-es tanuló vagyok és a matekot szeretem de tanulni nem szeretek de ez a legkisebb baj inkább a hosszával van gond, mert nem vagyok buta csak nagyon sok időt nem fordítok bele a tanulásba de ha van egy nagy adag tanulnivaló ami nehéz akkor azt röpke 30 perc alatt általában megtudok tanulni
2018. ápr. 4. 17:13
 4/5 Pupusz ***** válasza:

Szia! Nem sok ember van, aki 13 évesen tudja, mi akar lenni. A legoptimálisabb, ha a fejedet akarod majd használni, hogy érettségit szerzel. Ha nem tudod, mi akarsz lenni és az irányt sem érzed (műszaki, humán stb.), akkor nincs értelme a szakközépiskolának, csak elveszi a kedvedet a szakmai része, ha esetleg még sem érdekel. Így a gimi marad. Érettségivel már bármilyen OKJ tanfolyamot elvégezhetsz majd, vagy akár tovább is tanulhatsz, ha meg jön hozzá a kedved. Érettségivel lehetsz könyvelő, pályázatíró, turisztikai szervező, adótanácsadó és még egy csomó minden. Vagy akár melós is lehetsz, vállalkozóként, leteszed pl. a víz-fűtés szerelőit, veszel egy csőgörényt és dugulás elhárítasz, 20.000Ft/cím áron. De lehetsz villanyszerelő, ács, bármi. Nézegesd az OKJ tanfolyamok listáját!

[link]

Szóval érettségivel már szinte bármi lehetsz. Sok sikert és kitartást! Aggódni még bőven ráérsz.

2018. ápr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd majd el a gimit és majd 11.osztályosan elég lesz gondolkoznod hogy mi akarsz lenni. Én pl. érettségi előtt sem tudtam 100%-an hogy mi akarok lenni és végül nem is azt választottam.
2018. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!