Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok az uj tovabbtanu...

Mit gondoltok az uj tovabbtanulasi rendszerrol? (Kilencedikesek)

Figyelt kérdés

Anyukam tanar, raadasul egyik baratnom most tanul tovabb es neki is mondtak hogy uj szabaly van.

Ahhoz hogy mi egyetemre menjunk kell egy nyelvvizsga es egy emelt erettsegi is.

Te nem felsz hogy igy nem vesznek fel?



2018. ápr. 8. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már egyetemista vagyok, de úgy jelentkeztem hogy volt nyelvvizsgám és emelteztem is. Nem kell félni tőlük, nem vészesek. A középfokú nyelvvizsga egy kicsit nehezebb csak a középszintű érettséginél, de ha emeltezel nyelvből és elérsz 60%-ot kapsz belőle középfokú nyelvvizsgát. Szóval a 2-t egyben is letudhatod akár.
2018. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Én 2 emelt szintű érettségire és egy felsőfokú nyelvvizsgára készültem fel egyedül, miután rendesen leérettségiztem. A suliban egyik választott emelt tárgyból sem jártam fakultációra, ráadásul nemzetiségi tagozatra jártam, így minden tárgy, aminek nem volt köze a némethez, lightosabban volt oktatva. Beleértendő az angol nyelv is, amiből fél évvel érettségi után felsőfokúztam. Úgyhogy nekem ne próbálja elmagyarázni senki, hogy ezen rendeletek miatt nem fog tudni továbbtanulni, mert csak az én esetem sziklaszilárd ellenpélda. A csoporttársaim fele nem került be rögtön érettségi után, 1-2 évet ki kellett hagyniuk. Beleértve engem is. Úgyhogy nem gondolnám, hogy annak az embernek, aki igazán szeretné azt a továbbtanulást, van bármi félnivalója, mert nincs. Ez inkább azok számára hátrány, akik csak a buli kedvéért akarnak egyetemre menni, vmi tinglitangli szakra, ahova fel is veszik őket a kettes érettségijükkel, hogy aztán évekig melegedni járjanak be és utána ne kapjanak diplomát, mert egy darab középfokú nyelvvizsga nem sok, annyit nem voltak képesek lerakni (tömegeket érintő probléma).

Egyébként nem minden egyetemen van ingyen nyelvoktatás, ha egyáltalán van elég szabadidőd még erre is külön időt, energiát szánni. Így az, aki nem szerzi meg előtte, annak egyáltalán nem biztos, hogy lesz lehetősége egyetem alatt.

Ettől függetlenül maximálisan egyetértek a Független Diákparlamenttel és mindenképpen szükségesnek érzem elsősorban a nyelvoktatás modernizálását. Mivel pontosan jól tudom, hogy egyedül tanulni nem könnyű és nagyon nagyon kell akarni.

2018. ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodj meg. Normális jól fizető álláshelyeken kérnek úgyis minimum 1 idegen nyelvet. Sőt ha kettőt tudsz azt meg is fizetik még jobban.
2018. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Igaz, hogy már túl vagyok az MSc-n is és dolgozom, de azért leírom az én esetemet is, mert nem teljesen értek egyet a #2 válasszal.

Áltsuliban és középiskolában németet tanultam, mind a két suli ugyanabban a kisvárosban volt és mind a két helyen ritka sz.. volt a nyelvoktatás. Áltsuliba rengeteg némettanárom volt, mindegyik más módszerrel tanított, az egész egy nagy katyvasz volt. Középsuliban a színvonal ugyancsak alacsony volt (kb 100 főből állt a mi évfolyamunk, nagyjából 2 ember szerzett németből nyelvvizsgát érettségit előtt - angolból egy picit többen, ~10-en de nyilván több volt az angolos, mint a németes).

Aztán felvettek az egyetemre, elkezdtem magántanárnál angolul tanulni és kb 1 év alatt meglett a középfok.


Na de ha felvételi előtt kellett volna a nyelvvizsga...nagyjából esélytelen lett volna az egész. Kisvárosról van szó, 4-5 ezer forint volt a legolcsóbb nyelvtanár. És akkor jöhet, hogy 1-2 évet kihagyni és saját erőből felkészülni. Ehhez már nem kell pénz, ellenben a szüleimnek el kell tartaniuk, TB-t kell utánam fizetni. Lehet munkát is keresni persze, de ismétlem, kisváros. Érettségivel lehetetlen, mert még gyárimelóból is olyan kevés van.

Szóval ez egy ördögi kör lett volna az én esetemben. Tehát szerintem előbb kellene az oktatást modernizálni és utána bevezetni ezeket a dolgokat. És nem fordítva.

2018. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell egyetemre menni, és nincs probléma.
2018. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
nagyon is jó szerintem , legalább most nem fog minden egyes bulizni vágyó fiatal elmenni egy büfészakra
2018. ápr. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Én már nem aggódok ilyesmi miatt, hogy nem vesznek fel, mert egyetemista vagyok. Egyébként engem is úgy vettek fel, hogy jó jegyeim voltak, kitűnőre érettségiztem, volt emeltem és nyelvvizsgám is (bár a ponthatárt ezek nélkül is simán elértem volna, mert kb. 60 ponttal több lett ezek nélkül is, mint a felvételi pontszám), szóval én is azt mondom, hogy nem lehetetlen megcsinálni, ugyanakkor nem értek vele egyet, így ebben a formában. Az emeltre még azt mondom, hogy rendben van és egyébként a legtöbb szakra ma is kell és azért az kevésbé problémás, mint a nyelvoktatás. Ugyanakkor a kötelező nyelvvizsgával már nem értek egyet. Ha normális nyelvoktatás lenne az iskolákban, akkor ezt egy szuper ötletnek tartnám és tök jó lenne, mert fiatalabb korban könnyebben tanul az ember, több ideje is van rá és már egyetem alatt is tudja használni a nyelvtudását, tovább is tud benne fejlődni. Ugyanakkor szerintem ritka sz&@#r a nyelvoktatás, már bocsánat...Például az én osztályomban a négy év gimnázium alatt összesen 8(!) angoltanár tanított, 8(!)...Mindegyikük más módszerekkel, más elvárásokkal, más elképzelésekkel stb., ami szerintem már így önmagában is elég nagy baj. Ugyanakkor közülük nagyon sokan még lemaradtak ennél a magolós, "tanuld meg az x. oldalon található szólistát a szódolgozatra", "fordítsd le magyarra az x. oldalon található kis szöveget", "tanuld meg az x. oldalon található szöveget szóról szóra és akkor, majd felelünk belőle" módszernél, ami lássuk be, hogy semmit sem ér...a többségük magyarul beszélt végig, általában a nyelvtani szabályokat mindegyikük nagyon szerette magyarázni, ugyanakkor pl. egy szót nem beszéltünk angolul az angol órán, ami borzasztó gáz...Valamint a legtöbb tanár a minimumot célozza meg, ami a középszintű érettségi, ami most már B1 szint, ami valljuk be, hogy nem sok mindenre elég. Szóval mi igazából semmi normálisat nem tanultunk az órákon, csak elment vele egy csomó idő a különböző hülyeségekre. Lehet mondani, hogy én jártam sz@&#r iskolába, elfogadom, csak az a baj, hogy nem egy embertől hallottam már hasonló tapasztalatokat, másrészt pedig szerintem nem kellene, hogy különbségek legyenek az oktatási intézmények között, hanem minden diáknak megfelelő színvonalú oktatásban kellene részesülnie.


Nekem is lett nyelvvizsgám és még kb. 8-10 osztálytársamnak, de egyikük sem úgy szerezte meg, hogy az iskolában tanultak vagy az angol órák segítették hozzá, mert az egy nagy nulla volt, hanem kivétel nélkül magántanárhoz járt az össze, köztük én is...súlyos pénzekért, mert vidéken is elkérnek 4000 forintokat egy órára. Valamint persze, akár egyedül is lehet tanulni, gyakorolni készülni. Én egyiket sem tartom jó dolognak, mert azért van a közoktatás, a középiskola, a tanórák, hogy a gyereket segítsék a tanulásban. Értelemszerűen a gyereknek kell vele foglalkoznia, neki kell leülnie tanulni stb., de akkor sem tartom normálisnak, h ogy jelenleg drága pénzeket kell kifizetni magánórákra és nyelvtanfolyamokra, vagy pedig egy gyereknek saját erőből, egyedül, mindenféle segítség nélkül kell nyelvet tanulnia és felkészülnie egy nyelvvizsgára, mikor heti 3-5 idegen nyelv órája van az iskolában. Mi a francnak jár be, ha nem azért, hogy tanítsák és segítsenek neki?


Én úgy gondolom, hogy addig, amíg nem jön rendbe az oktatási rendszer, addig ezt nem kellene bevezetni, mert nem jogos és ezzel csak annyit érnének el, hogy csomó diákot (szerintem nem jogosan) kirekesztenének a felsőoktatásból.

2018. ápr. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!