Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gimnáziumba járok, hogy...

Ha gimnáziumba járok, hogy tudok felkészülni építészmérnöki érettségire? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát Szegeden járok gimnáziumba és anno nem építőipari szakközépiskolába jelentkeztem. Olyan dolgokból kéne felvételiznem osztatlan építészmérnökin, amiket eddig nem tanultam.

És ha még meg is oldom valahogy a felkészítést, akkor ki fogja javítani az érettségim? Hiszen olyan tanárok járnak oda akik nem értenek az "építészeti és építési alapismeretekhez".

Vagy javítókulcs alapján javítják ki?

Még csak 9-es vagyok.

Valaki fel tudna világosítani ezzel kapcsolatban?



2018. ápr. 9. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj abból a tárgyból érettségit tenned.

"rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"

2018. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

matematika, fizika rajz kell, járj majd előkészítőre, rajzolj sokat. Jó lenne, ha egy nyelvvizsga is meglenne. Legyen nálad egy kis vázlatfüzet, ceruza és rajzolj, bármerre jársz. Belejössz, időben vagy.

[link]

2018. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és érthető válaszokat! 😀

Másodiknak mondom, hogy szoktam rajzolni.

Van egy vázlatfüzetem, amibe szinte minden nap rajzolok építményeket (leginkább házakat). Szeretem csinálni! Persze nem olyan részletesen tervezem a rajzokat mint amiket az oldalon láttam, de idővel remélem belejövök. Nemrég kezdtem de érződik a fejlődés és mostmár egész jókat rajzolok.

Egyébként titeket is érdekel az efféle műszaki irányzat?

2018. ápr. 9. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, hogy sokat rajzolsz, az építésznek a rajz olyan, mint szónoknak a beszéd. Persze, hogy belejössz, a küldött rajzokat olyan építészek készítették, akik már 10-20-30 éve rajzolnak. Az építészet sajátos helyzetű a mérnöki és művészi között - mindkettő kell hozzá. Sőt szociológia és emberismeret is kell hozzá -hisz emberek használják, a házakat, az épített környezet 24 órában körülveszi őket, fontos, hogy jól érezzék magukat benne.

Ezeket majd persze később szép fokozatosan tanulmányozhatod, még sok időd van szerencsére.

Ezt könyvtárban biztos megtalálod:

Műhelytitkok - Építőkockák - épületkockák - Finta József

[link]

Jó kis bevezető.

Érdemes Kós Károly írásait, rajzait keresni a könyvtárban. Nagy mester volt!

[link]

-ezek mind megvannak a könyvtárakban, nem kell megvenni.

Jó tanulmányozást, rajzolást!

2018. ápr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne az "építészeti és építési alapismeretek" tárgyból akarj érettségizni, hanem matekból és fizikából. Azoknak van a legnagyobb haszna.
2018. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!