Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia koitofóbiával? Innen...

3.14159265357989 kérdése:

Biológia koitofóbiával? Innen hova?

Figyelt kérdés
Sziasztok, biológia alapszakos egyetemi hallgató vagyok. Eddig imádtam az egyetemet, nagyon élvezem. Azonban sajnos koitofóbiám van, ami néhány tantárgyban mostanában nehézségeket okoz és bizonyos témákban teljesen ellehetetlenít. Mit tudok ezzel kezdeni, hova tudok innen menni? Eredeti terveim szerint neurobiológia vagy genetika lenne a cél, szóval később ez nem jelentene gondot, a fóbiám tárgya ha nem is messzire, de elkerülne. Ti mit tennétek a helyemben? Hova mennétek? Vagy maradnátok es megpróbálnátok valahogy ennek ellenére elérni a célotokat? (Itthagyni kicsit sajnálnám mert különben nagyon érdekel és szeretem)

2018. ápr. 10. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy téged ilyen hatás érne az egyetemen, bármilyen tárgyból. Vagy már állatokat sem bírsz nézni párosodni? Ez a probléma valójában? Pszichológusod mit javasolt?
2018. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát az a probléma, hogy de, ér ilyen hatás :D Biológiát tanulok, és a témának körülbelül már az említése is zavarba hoz, elriaszt (a genitáliák látványától is jóformán rosszul vagyok. de pl a belső szervek nem zavar, azt kis korom óta bírom). Igen, az állatok párosodása zavar (baci-növény szinten még rendben van a dolog).

Pszichológusom nincsen jelenleg. (de emberek lépten-nyomon pszichológushoz próbálnak küldeni, csak nem értem, miért, amikor kiskoromban is elküldtek, elmentünk, és még papírt is kaptunk arról, hogy normális vagyok...)

2018. ápr. 10. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz nem hülyék járnak. Nyilvánvalóan. Nem orvoshoz küldtelek, csak olyan szakemberhez, aki segít hozzászoktatni magad a látványhoz, ha már olyan pályát választottál, ahol az arcodba nyomják a félelmeidet. (Mellesleg, ha nem akarsz párosodásról hallani, akkor miért nem választottál olyan szakmát, ahol erről nem esik szó napi szinten?)


Pszichológushoz akkor érdemes fordulni, amikor olyan gondolataid és félelmeid vannak, amelyek befolyásolják a mindennapi, gondtalan életed. Ez egy ilyen állapot. Tegyél ellene, ha meg akarsz maradni a pályán! Rajtad múlik, nem rajtunk, vagy a tanáraidon. A te életed a te felelősséged.

2018. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, értem, de jót nehéz találni, sok szörnyűvel volt dolgom sajnos. (azért ezt választottam, mert ez érdekel, és ha pl. agyakat szedek ki patkányokból vagy genetikával foglalkozom, akkor ez aránylag kevésszer jön szembe az emberrel.)
2018. ápr. 10. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előttem szóló véleményét. Ha nem akarod otthagyni a szakot (úgy látom, tényleg nem), akkor érdemes lenne megfontolni a pszichológust, a saját érdekedben, mert a saját mindennapjaidat könnyítenéd meg vele, ameddig eljutsz oda, hogy csak a nerobiosznak vagy a genetikának élj.
2018. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves #5!


Köszi a választ neked is, azt hiszem, tényleg keresek valakit lassan, mielőtt ez a dolog teljesen ellehetetlenít. :/

2018. máj. 1. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!