Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem:fogorvosi vagy fogtehn...

Egyetem:fogorvosi vagy fogtehnika?

Figyelt kérdés

Ti melyiket valasztanatok?

Fogorvosi egyetem 6 eves a fogtehnika pedig csak 3,ami biztos sokkal konyebb.Fizetes kb egyforma,ha van sajat valalkozasod,viszont mint tehnikus tobbet kell melozni.

Ti melyiket mondanatok jobbnak?


2018. ápr. 11. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Te most kinek akarod bemesélni, hogy a fogtechnika jobb, mint a fogorvosi? Ha fogtechnikus akarsz lenni, akkor hát menj arra, nem kell senkit meggyőznöd, hogy mennyivel jobb/komolyabb, mint a fogorvosi, mert ugyanannyit keresnek, többet dolgoznak, és míg fogorvosokból nagyon sok van(?), addig fogtechnikusokból hiány van (:DDD). Csak úgy mondom, hogy ez mind full nagy hülyeség, bár remélem, hogy erre már sikerült rájönnöd a többiek reakciójából.


Amúgy most nem azért, de egy 200 ezer forintos fizetés nem egy nagy valami (Budapesten ennyiből kb. éhen halni lehetne egy albérlet kifizetése után; de még ha van saját lakásod/házad, akkor is elég szűkös), egy átlagos fogorvos magánpraxisban simán megkeres havi félmillát, sőt, többet is. Mondjuk nem tudom Romániában mi a helyzet, de emlékeim szerint ennyivel nem szarabb a helyzet azért, hogy egy 200 ezres fizu ilyen extrának számítson.


Én remélem, hogy ilyen tájékozottsággal azért még elég messze vagy az egyetemtől, és van időd gondolkodni, mert tényleg tök nagy hülyeségeket hordtál itt össze. Ha megvan hozzá az eszed és motiváltságod, akkor fogorvos legyél. Ha bármelyik is hiányzik, akkor meg fogtechnikus. És tényleg, tájékozódj, kérlek!

2018. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
200.000 forint soknak szamit heti 16 ora munkaert szerintem
2018. ápr. 13. 10:38
 13/13 anonim válasza:
100%

nem tudom nálatok hogy megy, de mo-n sokkal többet keresnek a fogorvosok és azt sem gondolnám, hogy a technikus többet dolgozik... (fogorvostan hallgató vagyok)

abba kell belegondolnod, hogy mit akarsz egész életedben csinálni, mindkettő manuális szakma, kézügyesség kell hozzá. a fogtechnika kb ebben ki is merül, fogorvosként viszont emberekkel kell foglalkoznod, nem csak a protézisekkel, sokkal összetettebb feladat, viszont érdekesebb is

2018. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!