Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kéne választanom?

Milyen iskolát kéne választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval jövőre kéne döntenem,hogy merre szeretnék továbbtanulni. De már most parázok tőle. Fogalmam sincs,hogy mit szeretnék csinálni. Találtam néhány tesztet a neten,de... mindenhol ügyvéd és tanár az eredmény, csakhááááát... nem tudok magolni,úyhogy ügyvéd kizárva,továbbá nem szeretem a gyerekeket. De néhány infó rólam:

-szeretem a látható eredményeket,mint mondjuk amikor szépen feldíszítjük a lakást ünnepekre

-szeretek szervezni

-IMÁDOM a szépségápolást

-szeretem boldognak látni az embereket-főleg ha én okoztam

-jó a problémamegoldó képességem

-szeretek utazni

-könnyen megkedveltetem magam az emberekkel

Negatívumok:

-nem bírom a sok stresszt

-nem tudok elvonatkoztatni a magánélettől

-hajlamos vagyok hangosan, erőteljesen kifejezni az indulataimat

-gyakran nem vagyok képes együttérezni

-néha túlzásba viszem a dolgokat-túlbuzgó vahyok és agyonkomplikálom


Tudom,ez így elég gyér,és nem igazán lehet eldönteni belőle,hogy milyen szakma illene hozzám,de dokat segítene,ha leírnátok az első foglalkozást,ami csak az eszetekbe jut ezekről. És az még pluszban szuperjó lenne,ha tudtok hozzá valami gimnáziumot.

Előre is nagyon köszönöm!


2018. ápr. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek alapján elsőre a rendezvényszervező vagy közösségszervező jutott eszembe, de attól függ hol képzeled el a jövődet, mert nagyvárosokon kívül ezek nem túl piacképesek szerintem. Ami talán illene hozzád még az a Hr vagy a szociológia /szociális munka (a pedagógia a gyerekek miatt nem). Ha humán beállítottságú vagy, még ajánlom az igazságügyi igazgatásit, jogi pálya, de nem ügyvéd.

Gimnáziumban nem tudok segíteni, de ha ezek közül érdekel valamelyik akkor egy erős magyar-töri szak jó alap lehet. Nézz utána ezeknek, bár egyetemig még nagyon sokat változhat, de jó ha már vannak elképzeléseid. :)

A tesztek pedig nem mindig segítenek, nekem általánosban jogi pályát ajánlott, de gazdaságira megyek gimi után.

2018. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kozmetikus
2018. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1es, azért ne akard már hogy éhenhaljon:-D Ezekkel amiket felsoroltál nem megy semmire, kamu büfészakok.
2018. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bírom ezt a büfészakos leszólást. Tény, hogy nem egy orvosi vagy mérnök, de a szempontok alapján nekem ezek jutottak eszembe. Meg én sem tanulok mérnöknek, hiába keres sokat, ha nem érdekel és nem az erősségem. Ha a kérdező jó a nyelvekből, menjen tolmácsnak, ha nem baj ha sokat utazik, legyen stewardess, ha jó matekból és fizikából, legyen mérnök stb. De mivel ilyenek nem derültek ki, így ezeket ajánlottam. Amúgy kétlem hogy Pesten vagy más nagyvárosban ezek a "büfészakok" nem állnák meg a helyüket, vidéken más, azzal nem vitatkozom.
2018. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!