Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás szak?...

Nemzetközi gazdálkodás szak? Lenne egypár kérdésem.

Figyelt kérdés

Először is van itt olyan aki ezen a szakon tanul? Nagyon érdekelne, hogy hogyan kerültetek be, miből érettségiztetek, milyen maga a szak, nagyon matekos-e? Jelenleg fogalmam sincs, hogy merre induljak (szerencsére még van időm eldönteni), de ez a szak szimpatikusnak tűnt. Alapvetően inkább a humán tantárgyakat tanulom könnyebben, de a matek sem megy rosszul, csak ott inkabb a mechanikusan megoldható feladatokat kedvelem (pl. algebra). A nyelvek miatt is tetszett meg a ng szak, mert tök hasznosak, és szívesen is tanulom őket. Tudom, hogy közgazdász diplomát ad, de az lenne a kérdésem, hogy pontosan milyen munkakörök tölthetők be vele? Illetve milyen a fizetés? Van-e lehetőség külföldön elhelyezkedni?

És összességében nagyon hálás lennék, ha írnátok személyes véleményt/tapasztalatokat.

Előre is köszönöm,

17l



2018. ápr. 20. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

nagyon megy a matek akkor mérnökinformatika a te pályád azt keresnek mindenhol itthon is bőségesen megfizetik

a nemzetközi gazdálkodás meg jól hangzik de nem nagyon lehet vele hova menni

logisztikusnak meg hasonlónak jó de közel sem olyan keresett mint a mérnökinformatika viszont nem annyira nehéz

2018. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az sokkal keresettebb. De sajnos(vagy nem sajnos) nem vagyok egy matek-fizika-infó beállítottságú lány, ezért nem hiszem, hogy az lenne az én utam, hiába a munkaerőhiány és a magas fizetés. Köszi, hogy válaszoltál :)
2018. ápr. 20. 21:28
 3/3 anonim válasza:
86%

Én nemzetközi gazdálkodás szakra járok a Corvinusra és egy 90%-os emelt matek érettségivel plusz

90 feletti közepekkel és két nyelvvizsgával kerültem be, de amúgy sokan jönnek töri és nyelvi emelttel is. Nem muszáj matekból emeltezni, de ha jártál faktra és tudod az emelt anyagot, az nagy segítség, főleg az első félévben. Van bőven matekos tárgyunk, de azért ez tényleg nem olyan vészes, mint mondjuk egy mérnökin és ha foglalkozol vele, akkor simán érthető. És ha a humán tárgyakat szereted, az itt nagyon jól jön, mert azért vannak tanulósabb tárgyak is. Ami a nyelveket illeti, itt két- szakmái b2 vagy általános c1- nyelvvizsgát kell letenni, ezért 4 félévet ingyen tanulhatsz, amikor fejlesztheted magad a már tanult nyelveken vagy akár elkezdhetsz tanulni egy új nyelvet. Úgyhogy az alapján, amit leírtál, simán el tudom képzelni, hogy passzol hozzád ez a szak. Én is hasonló érdeklődéssel jöttem ide és egyelőre nem bántam meg. Még csak elsőéves vágyok, úgyhogy az elhelyezkedésről, munkakörökről nem igazán tudok nyilatkozni, de az átlagfizetés elvileg ezen a szakon az egyik legmagasabb. Nem tudom, hogy külföldön mennyire lehet vele elhelyezkedni, de azt tudom, hogy a szakmai gyakorlatot lehet külföldön végezni, az szerintem egy nagyon jó lehetőség. Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van még kérdésed, írj nyugodtan privát üzenetet és igyekszem válaszolni.

2018. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!