Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre járjak ha...

Milyen egyetemre járjak ha csak a biológiát szeretem?

Figyelt kérdés
A számolás sosem ment (kémia, fizika, matek) meg nem is szerettem. A biológia volt mindig is a kedvenc tantárgyam. Tudtok ilyen egyetemet mondani? Orvosin kívül mert ott nagyon kell tudni a kémiát.Esélytelennek látom pl hogy sikerüljön a felvételi emelt kémiából. Emelt bioszból annál inkább.És lehetőleg olyat ami könnyebb mint az orvosi. Lényeg hogy biológia legyen a fő tantárgy és ne legyenek számolások, mert azokat sosem értettem és ott könnyen buknék.
2018. ápr. 25. 00:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A biológia annyira szoros összefüggésben van a kémiával, hogy lehetetlen olyan szakot találni, amiben a fő szerep a biológiáé, de egyáltalán nincs benne kémia, fizika és matek. Vagy megbarátkozol ezekkel a tárgyakkal is, vagy hagyod a biológiát is...
2018. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az egymásra épülésre én mindig ezt a példát szoktam hozni.


Egy természettudomány megértéséhez ismerned kell az azt felépítő elemeket, viselkedésüket. Kémia-fizika... manapság már a kvantumkémia és kvantumbiológia az ami egy nagyon felkapott terület például.

Ezen tudományok nyelve, hogy egyáltalán az alapokat megértsd az a matematika. Abból is a komolyabb egyetemi matek.

A biológiában egymásra épül a szervetlen kémia, a szerves kémia, a biokémia, és a biofizoka. Aztán lehet beszélni sejtbiológiáról, biotechnológiákról. Itt van az igazán jól hasznosítható tudás kutatási és fejlesztési témák. A komplexebb szervezetek, növények, állatok erre épülnek.

Nincs olyan, hogy kihagyod az építőköveket, mert összedől a ház!


Tisztelem a bölcsész tudományokat is, de az tény, hogy egy modern történelmet tudsz úgy is tanulni, hogy ne ismernéd az ókort.

Végülis amerikai irodalmat is fel tudod fogni anélkül, hogy olvastál volna Ady-t mondjuk.


Természettudományoknál ez nagyon nem így van, azért is nehéz.

2018. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
na ezért baj h gimiben szétbontva tanítják ezeket.
2018. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Na akkor az ilyen biológia meg természettudományok kilőve szerintem.Valami más szak? Pl anglisztika jó? Vagy valami amit tudtok ajánlani és később el lehet vele helyezkedni?
2018. ápr. 25. 20:44
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Én biztos, hogy csak akkor mennék egyetemre, ha hasznosítható amit tanulok.


Amúgy gáz-víz-villany és klímaszerelő tanfolyamokat elvégezném, majd eleinte magam csinálnám és később céget alapítenék. Brutál sokat lehet vele keresni, mert hiány van a szakemberekből.


Anglisztikánál egymilliószor többre mennél ezekkel. Amivel jól kereszhetsz ahhoz kell matek, vagy programozói logika.

ELTE anglisztika nevetségesen gyenge képzés, mármint ha ez a cél... volt lakótársam ott tanult, színötös volt minimális tanulással, minden héten bulizással. Most nem tudom mit dolgozik, valami telefonos cégnél volt ha jól rémlik.

2018. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Már bocsi, de ilyen hozzáállással szerintem ne menj egyetemre. Ha valamit igazán meg akarsz tanulni, akkor meg fogod tanulni, ennyi az egész. Persze könnyű azt mondani, hogy hát ez régen nem ment, meg hülye vagyok hozzá, de biztosan? Le kell ülni, olvasni-értelmezni kell az előtted lévő anyagot, és ha meg akarod érteni, akkor meg fogod érteni. Egyetemen sem az számít, ki mekkora lángész, hanem hogy milyen akaratereje van, képes-e éveken keresztül éjjel-nappal tanulni azért, hogy aztán évtizedeken keresztül olyan munkát végezzen amit kedvel és jó esetben még jól is keres vele. Könnyebb azt mondani, hogy nekem ez nem megy, mint elkezdeni csinálni, de az előbbi hozzáállás nem is visz semmire.

btw. én amúgy azt hittem hülye vagyok a kémiához, aztán mégis teljesen egyedül készültem fel az emelt kémiára - az eleje volt a legnehezebb, de aztán rájöttem hogy marha logikus és érthető tárgy, és a javára legyen mondva az is, hogy kevésbé magolós, mint a biosz, úgyhogy meg lehet szeretni, csak AKARNI kell. :)

2018. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Ja én a matekkal voltam így. Kettes voltam belőle, utáltam.


Aztán egyetemen szép fokozatosan alapoktól kezdve megértettem. Sikerélményekkel.


Amit annyira utáltam, megszerettem. Rájöttem, hogy az életet leíró nyelv. Ahogy a kémia is hasonló ehhez. Egy logikus és izgalmas dolog. Ha a biológia érdekel, akkor a természet érdekel maga. Ha azt szeretnéd megérteni, akkor sokkal mélyebb ismeretek kellenek, de nem fogod megbánni.


Annyit szélesedik egy természettudományos képzés során a szemlélete az embernek, hogy az elképesztő. Ez kihat a munkáidra, a gondolataidra, a világképedre.


Nem csak megtanulod a dolgokat, hanem megérted a működésüket. Ha ez nem villanyoz fel, akkor tényleg nem neked való.


Vagy még nem neked való, mert én is évekkel később ébredtem erre rá. Sohasem késő váltani sem!

2018. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Biológiának egyáltalán melyik részét szereted? Vagy legalábbis melyiket szereted legjobban? Mert a sima biológia szakon kívül is azért van elég sok olyan szak szerintem, ami érdekelhet, bár a kérdésedet látván nekem is az volt az első, ami beugrott, hogy "hát, biológia".


Mert ha pl. embertant, akkor elgondolkodhatsz kb. akármelyik egészségügyi szakon. Ápoló, gyógytornász, dietetikus, szülésznő, védőnő, vagy esetleg gyógypedagógia (ez pl. szerintem kifejezetten érdekes, bár nem tudom, te miket szeretsz), pszichológia.


Ha a növénytant szereted (bár utóbbi szakokról kb. semmit nem tudok, úgyhogy inkább csak tippelgetek), akkor mondjuk növényorvos, természetvédelmi mérnök, kertészmérnök.


Ha az állattant szereted, akkor igazából az állatorvosit kivéve (ami olyan nehézségű, mint az orvosi), nem igazán tudom milyen lehetőségeid vannak. Igaz, nem egyetem, de pl. állatorvosi asszisztens?

2018. ápr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg azt a kérdést is érdemes lenne feltenni magadnak, hogy mit szeretnél dolgozni? Mi az álmod?


Mert engem is sok dolog érdekelt a gimiben, sok meg nem... és jó lett volna átgondolni, hogy milyen szakmában tudom elképzelni magamat.


Később találtam ki, hogy én kutató fejesztő szeretnék lenni, természettudományos egészségügyi területen. Laborban, startup cégnél stb.

Ehhez választottam szakot, elvégeztem és már dolgozok is.


Tehát vegyél számításba pár szakmát, szakterületet. Pl kutatólaborban szeretnél dolgozni, baktériumokat vizsgálni, vírusokat tenyészteni, állatkísérleteket csinálni, gyógyszereket kutatni, megfejteni biológiai rejtvényeket az emberi aggyal kapcsolatban, vagy sörgyárban élesztőket adagolni, esetleg kórházban dolgozni valami vérlaborban.


Szedj össze egy papírravaló szakmát ami érdekel. Ha nem tudsz fejből, keress rá. Nézd meg mik a jövő szakmái.

Annyiban segítek, hogy a jövő alkalmazottai sokrétű tudással rendelkeznek. Egy kis informatika, egy kis biolológia, egy kis kémia, na meg aztán a saját szakdolgozattémád, és jó szakember lehetsz. Mindenhez kell érteni valamilyen szinten, főleg a K+F szektorban.

Egyre bonyolultabb munkák vannak, mert a gépek leeguszerűsítik és átveszik a helyünket. Így a magasabbrendű problémákon dolgozhatunk.


Ehhez viszont széles látókör kell, úgyhogy tényleg nagyon ajánlom, hogy ne hanyagold el a többi tárgyat sem. Ott a buksidban levő csodálatos ketyere, az agy. Egy fiatal agy lényegében bármire képes, bárhogyan átkonfigurálhatod, szerintem még akkor is, ha a többség butának gondolja.

Csak légy nyitott és szorgalmas.


Vagy tényleg más irányba gondolkozz akkor. Nézd meg mik az előnyös tulajdonságaid, és ezt kell összehangolni az álmaiddal és az álommunkahelyeddel.


Nehéz ezt 16-17-18 éves fejjel, hisz nekem se ment. Én csak bulizni meg aludni akartam és hogy hagyjanak békén a hülye felnőttek.

Te már előrébb vagy, ha szereted a biológiát!

2018. ápr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szeretek másokon segíteni ennyi a lényeg, de sosem ment valami jól a tanulás ezért is vagyok elbizonytalanodva az egyetem választással.Matekból meg kémiából kb mindig bukásra álltam.Köszönöm az összes választ
2018. ápr. 26. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!