Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok nekem kémia könyveket...

Mime174 kérdése:

Tudnátok nekem kémia könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! 10.-es gimnazista vagyok és eddig nem igazán tudtam mi is szeretnék lenni, mi is az ami érdekel. Idén viszont nagyon megtetszett a kémia, és ez a szerves kémia nagyon jól megy, tanultam rendesen és végülis ebből szeretnék fakultálni. Azonban az előző évi általános illetve szervetlen kémiai ismeretek kimaradtak, és mivel közeleg a nyár itt az idő, hogy ezekben elméjüljek.

Ebben kérném a segítségeteteket. Tudnátok nekem ajánlani szerves, szervetlen, általános és bármilyen kémiával kapcsolatos oktató könyvet, amelyben minden részletesen, magyarázva megvan amit én a 15 éves fejemmel fel tudok fogni? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.



2018. máj. 2. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, én idén érettségizek én ezebol tanultam:

Mozaik 9- alatalanos kemia, nagyon jol leirja, konnyen megertheto es szajbaragos

Mozaik 10- szeves kemia alapjai, ezis alapoktol kezdve, ertheto, sok az erdekesseg, ellentetben mas konyvekkel sok szerves vegyuletet magaban is bemutat (tulajdonsagok stb)

Mozaik 11-12- szinten ugyanazokat tudom elmondani mint az elozoekrol, tenyleg benne van minden ami erettsegire kell, ertheto es sok mellekes dolgot emelit amit hasznosithatsz erettsegin

Ezek melle ajanlom a feladatgyujtemenyt 11-12 ha akarsz gyakorolgatni

Ezek mellett:

Villanyi A. - Kemia a ketszintu erettsegire munkatankonyv, ez egy kicsit vazlatosabb, de vannak benne kitoltogetos reszek es a fejezetek elejen tesztek is, ezek hasznosak, enmelt az anyagokat nagyon jol osszefoglalja, viszotn keves az abra es a magyarazat nehany helyen

Ennek van szinten feladatgyujtemenye


Nezegesd meg ezeket, szerintem nagyon jol kiegeszitik egymast, ezeke a konyvek. Remelem tudtam segiteni :)

(Bocsanat a helyesirasi hibakert es az ekezetek hianyaert, de siettem)

2018. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Forbáth Róbert-Méretre szabott molekulák

Ez picit inkább ismeretterjesztő,de érdekes lehet számodra.

2018. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már ismeretterjesztés, akkor John Emsley: Gyilkos molekulák c. könyve, mely szerintem egészen zseniális. Jó részletes kémiai hátterek vannak a történetekhez, ez a krimin túltesz a sok biokémiás, fõleg szerves kémiás ismeretanyagával :D


Ami pedig full szakkönyv és a szerves kémia világát mutatja be úgy jó töményen, részletesen, de ugyanakkor élvezhetõen; az Kajtár Márton: Változatok négy elemre c. könyve. :)

2018. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2018. máj. 3. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!