Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok kémiáról, fizikáról,...

Tudnátok kémiáról, fizikáról, biológiáról szóló filmeket könyveket?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és ez a három dolog az ami a legjobban érdekel. Jövőre megyek 9-be és mindenképp kémia -biosz vagy vegyész szakra. Szóval nagyon érdekel és kitünő vagyok saját erőből, nem nyalizok. Szeretném fejleszteni így is a tudásom pluszként. Olyanokat írjatok kérlek ami nem az ősrobbanásról meg az evulúcióról szól Nem hiszek benne, de elviselem, de nem fogadom el. Lehet angolul, magyarul is. Könyvtárba is el fogok menni meg venni is szeretnék könyveket, nézni filmeket. Ne írjatok strébernek meg ne hülyézzetek le, azért mert én keresztény vagyok.Ilyen üzeneteket ne Írjatok!

2017. jan. 2. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

"Olyanokat írjatok kérlek ami nem az ősrobbanásról meg az evulúcióról szól Nem hiszek benne"

Figyelj, a természettudomány nem hit kérdése, hanem bizonyítékoké. Ezzel szemben a vallásod a népbutításon alapszik. Szóval először is válassz közülük, mert a kettő együtt nem működik, sajnálom.


Könyveket bőven találsz a moly adatbázisában, nézd meg a címkéket. Filmek pl. youtube-on és sorozatbaráton vannak.

2017. jan. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Liki István válasza:

Glory enough for all(1988)

Régen a Duna tv leadta! Sajnos a magyar címére nem emlékszem. Az inzulin feltalálásáról szóló igaz történet. Szerintem ez biztos neked való!

2017. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem kritika akar lenni csak tanács.A tudomány nem hit kérdése. Az ősrobbanás és az evolúció vitán felül áll, tudományos kísérletileg megalapozott tényeken alapul. Megjegyzem ilyen fiatalon nem hiszem,hogy meséken kívül sokat tudsz egy olyan komplex elméletről, mint az ősrobbanás. Dőreség egy olyan elméletet, hülyeségnek beállítani, amelyet nem is ismersz.


Én is keresztény vagyok. De ha természettudományokkal akarsz foglalkozni, akkor muszáj a Bibliákban írottakat vagy csak hitbéli kérdésekben kezelni tévedhetetlennek (Az is benne van, hogy a nyúl kérődző állat, ami ugye nem igaz, de lehet ebben sem hinni), vagy elfogadni azt, hogy képekben beszél. Én fizikus vagyok, úgyhogy többnyire ilyen könyvek lesznek:


Budó Ágoston - Kísérleti fizika I.

Budó Ágoston - Kísérleti fizika II.

Simonyi K. : A fizika kultúrtörténete

R P Feynman: Mai fizika 1-10 Ez kicsit nehezebb!!

R P Feynman:6 könnyed előadás

Sain Márton Nincs királyi út!


Biológia

Richard Dawkins: Önző gén

2017. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!