Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van külön református hittan...

Van külön református hittan érettségi?

Figyelt kérdés

Szóval, most vagyok 11-es és edig úgy volt, hogy angolból érettségizek szabadonválasztottként. Magyarból és töriből emelteztem volna, de a törit túl nehéznek érzem és tartok tőle, hogy nem lenne jó. Angolt meg csak ímmel ámmal tanulom a suliban, mert az csak nekem heti három,mivel az a kisnyelvem és a tanár se veszi túl komolyan. Nyelvvizgát akarok, de ahhoz, hogy érettségizhessek angolból különbözeti vizsgátkéne írnom, hogy felvegyem heti öt órában, mivel idén előrehozottazok németből és kiesik nekem heti ör óra.


Egyszóval hittanból szeretnék az angol helyett érettségizni, mert az könnyebbnek gondolom (meg amúgy is nyolc évig jártam hittanra, plusz utána olykor-olykor ifjúsági órára).

Református vagyok, van külön református hittanérettségi? Vagy mindegyiket meg kell tanulnom? És nehéz? Néztem már feladatlapot, az nagyon törisnek tűnt, mivel faktos vagyok nem tűnik annyira nehéznek.


2018. máj. 8. 14:17
 1/2 anonim válasza:
Mindegyik hittan érettségi ugyanolyan. Vallástól függetlenül, mivel ott inkább a bibliából kérdeznek, és egyháztörténelmet. A biblia ugyanaz, az egyháztörténelem, pedig nem túl bonyolult
2018. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2018. máj. 11. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!