Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján dől el a felvételi...

Mi alapján dől el a felvételi pontszám felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 11:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Mert nekem 298 pontom van,és a szakra amit megjelöltem,10<45 embert tudnak felvenni elvileg,és összesen csak 50en jelentkeztünk rá,első helyen pedig csak 12en.Szerintetek elég lesz ez a 298 pont? Nincsen államilag meghúzott minimum ponthatár a szakon.
2018. máj. 17. 11:24
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
az hogy első helyen hányan az kb lényegtelen infó, mert lehet hogy 2. helyen több 100-an és ha őket elsőre nem veszik fel jönnek oda. Egyébként honnan a bánatból tudod hány pontod lesz? csak mert eddig max írásbeliket írtál amiknek %át nem tudod júniusig, júniusba meg még szóbelik..
2018. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Onnan,hogy tavaly érettségiztem:) Egyáltalán nem lényegtelen infó,mert ők azok akik konkrétan csak oda akarnak menni.Lehet,hogy mindenki mást felvesznek oda,amit elsőnek jelölt.100an úgysem tudnának jönni,mert összesen csak 50en jelentkeztünk ide,beleértve azokat is,akik csak pl 6.helyen jelölték
2018. máj. 17. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 45 férőhely van, akkor a 45 legtöbb pontot elért diák nyer felvételt. A 45.-é lesz a ponthatár.
2018. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezt így nem lehet kiszámolni, mert nem lehet tudni, hogy másoknak mennyi pontja van/lesz és még lehet sorrendet is módosítani, lehetséges, hogy az a 12 ember meggondolja magát és inkább egy másik szakot tesz be az első helyre vagy éppen fordítva, azt sem lehet előre tudni, hogy akik nem első helyen jelölték meg ők felvételt nyernek-e az első helyen megjelölt szakra vagy sem. Szóval picit bonyolultabb, annyi biztos, hogy 45 (45? ha jól emlészem, akkor 45) hely van, így az első 45 legtöbb pontot szerzett felvételiző fog bejutni.


Egyébként max. még annyit tudsz tenni, hogy megnézed az előző évek ponthatárait, mert azért olyan nagyon nagy eltérések nem szoktak lenni.

2018. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Példa. Tegyük fel, hogy jelentkezik 10 ember. Az utolsó tizediknek van 290 pontja. Na, ez a 290 pont lesz a határ.
2018. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaa értem,tehát ha 45 embert tudnak felvenni,de mondjuk végül sokakat felvesznek az első helyre,és csak maradunk 35-en,és nekem van a legkevesebb pontom a 298 ponttal,akkor felveszik mindannyiunkat,és 298 lesz a ponthatár :D Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. máj. 17. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!