Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvos, általános orvos,...

Állatorvos, általános orvos, fogorvos, gyógyszerész - Melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom szubjektív...

De az emberek legnagyobb hányadának vajon melyik lenne innen a legnehezebb szak?


Illetve aki hisz abban, hogy ez objektíven is "mérhető", az rangsorolhatja is nehézségi sorrendbe.


Szerintem az általános orvosi.



2018. máj. 17. 18:25
 1/10 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező! Objektív választ erre a kérdésre csak az tudni adni, aki mind a 4 egyetemet kijárta és van összehasonlítási alapja. Az állatorvosiról sajnos nem tudok nyilatkozni, de a gyógyszerészeti, a fogorvosi és az általános orvosi mind nehéz a maga módján. Beállítottság kérdése, hogy ki melyiket bírja jobban. Én fogorvosi karon vagyok, páran hozzánk jöttek át régebben orvosiról, abban reménykedve hogy majd a FOK könnyebb lesz és nem egy, nem kettő ember közülük azt mondta hogy bár ne jött volna át. Ez persze nem jelenti hogy a FOK nehezebb lenne, mint az AOK, csak nálunk egész más fajta stresszel kell megküzdeni. ÁOK-n valószínűleg a másodévtől kezdve több az elméleti képzés; ugyanis gyakorlatilag másodév után válik szét a 2 képzés. Tehát náluk több az elmélet, több a magolnivaló. Nalunk is sok az elmélet, de harmadévtől kezdve inkább a fogászati tárgyakat kell maximális szinten megtanulni, ahhoz hogy utána magabiztosan tudj kezelni egy beteget anélkül hogy valami oltári baromsagot művelnél. Nálunk ez a stressz nagyobb.. gyakorlatias a kepzés, negyed évtől állandó kontaktusban vagyunk a betegekkel, kezeljük őket, úgy hogy közben senki nem áll ott mellettünk és nem fogja a kezünket hogy ez az fiam jól csinálod ügyes vagy.. meg kell tanulni önálló döntést hozni, betegekkel kapcsolatot teremteni, jól gyorsan és fájdalommentesen dolgozni. Gyógyszerészeti lehet hogy anyagmennyiségileg kevesebb, de hogy én azt a kémiát és száraz tananyagot ami nekik van soha az életben nem tudnám megtanulni vagy maximum vert izzadva az is biztos!


Egy jó tanács, hogyha el kell döntened hova szeretnél menni tanulni, semmiképp sem az alapján dönts hogy melyik könnyebb mert mind a három nehez a maga modjan.

Sok sikert a tovabbiakban

2018. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig erre sajna tényleg nincs objektív válasz.

Egy "átlagembernek", akit egyáltalán nem érdekel az orvostudomány, és nem biosz/kémia/fizika beállítottságú, szerintem mindegyik szak nagyon nehéz lenne, és max. első/másodév után elvérezne.

Nekem általános orvosisként tutira a gyógyszerészet lenne a legnehezebb, mert nem szeretem annyira a kémiát, és kikészítene az, hogy olyan mennyiségben/mélységben tanuljam, mint nekik kell. Pedig valamiért azt szokták hinni, hogy ezek közül a gyógyszerészet a legkönnyebb.

2018. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Pontosan ugyanezt érzem én is :D 1. Válaszoló voltam. Ez kicsit olyan mint eldonteni hogy a szülés fáj jobban vagy a tökön rúgás.. kinek mi :D
2018. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En gyogyszereszetet tanulok.

Sztem atmenet az orvosi es a fogorvosi kozott.

Otodeves vagyok, ugy latom, hogy nekunk nonstop gyakunk volt vegig az egyetemen, orvosoknak leginkabb negyedevtol kezdodik ez, fogorvosoknak harmadevtol.

Nehezseg: kevesebb anyag, de sokkal inkább megértenivalók. Keves magolas van, a tanulas abbol all hogy mas formaban momdogatod vissza a dolgokat es kerdezgeted magad, gyogyszereszi kemia vizsgan is (baratsagos a nev, de receptorelmelet, szintezisek, bioszintetikus utvonalak, kis gyogyszerhatastan, biometabolikus utvonalak az egesz) folyamatosan azt kerdezik, hogy MIERT! Es neha szerimtunk is tulsagosan melyen belemennek, tehat amikor mar azt mell magyarazgatmi hogy miert elektrofil szubsztitucio es nem nukleofil, vagy miert ez a nitrogen az elektrofilebb/nukleofilebb mint a masik, miert van hogy ez a gyogyszermolekula nagyobb affimitassal ehhez a receptorhoz kotodik es nem a masikhoz, mig s masiknal forditva van stb, na ez mar kemeny.

Gyogyszerhatastan az nagyjabol olyan, mint az orvosis tantargyak, mennyisegben is es anyagtipusban is, onnan tudom h elsos koromtol harmadeves koromig egyutt laktam egy eggyel felettem jaro altalanos orvos hallgatoval, aki nagyon jol tanult (altalaban otos, neha kapott egy harmast), ugy vettem eszre, naluk harmadevig a szorgalmi idoszak tenyleg "SZORGALMI". Pl patologia eloadojuk poenbol megszolalt nekik aprilis elejen-kozepen (ennek mar ket eve), hogy aki nem kezdett el tanulni az ne is kezdjen mert mar megbukott. Az tenyleg kemeny volt, 10-12 oldalas kijegyzetelt tetelek, volt beloluk kb 86 azt hiszem. Gyakorlatilag 14 hetig bejárt, éldegélt, tételeket dolgozott ki, majd 7 hétig nem volt élete.

Nalunk mehany ember allitja h a vizsgaidoszak konnyebb mint a szorgalmi. En is igy vagyok, mimdemt bevasalnak rajtunk evkozben. Szoval pl en tobbet tanultam evkozben, mint a lakotarsam. Fogorvosoknal nem tudom, de szerintem intermediate ez a dolog. (Paradoxon..eloszor azt irtam hogy a gyogyszereszet az intermediate, na akkor melyik is? :D ) szoval ennyit errol. Szules vagy tökönrúgás. Egyik sem konnyebb szerintem.

Am volt az evfolyamunkban egy lany, gyogyszereszeten rosszabb jegyei voltak, mimt orvosin. Mert utalta a kemiat. Szerintem en kibuknek orvosirol mert nem tudok magolni napi 12 oraban. Odavissza vice versa.

2018. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyógyszerészetet tanulok.

Nálunk az első év az lightosabb volt, míg a orvosisok nagyban szenvedtek az anattal, utáltak is minket érte. :D

Aztán másodév óta bocsánat, de sz*rni nincs időm néha, mert túl sok a gyakorlat, arról ne is beszéljünk, hogy majdnem minden gyakorlat zh-val kezdődik, volt olyan is, ha nem sikerült a zh-d akkor viszlát, és elégtelen az aznapi gyakorlatod (fizikai kémia <3).

Év közben rengeteget kell tanuljunk, ahogy az előttem szóló is írta folyamatosan bármit mondasz a tanárnak, megkérdezi, hogy "ok, miért?" és tényleg molekuláris szintig érteni kell minden fiziológiás és minden gyógyszer hatásra lejátszódó kémiai folyamatot (én hülye azt hittem gimisként, hogy megtanulom, hogy az ambroxol az köptető oszt csókolom.. hahh lótúrót...xd).


Utálom a szorgalmi időszakot, mert akkor minden tantárgyra párhuzamosan kell készülni, és sajnos a sok kémia mellett nekünk is ugyanúgy ott az élettan, kórélettan pl, és oké, hogy talán kevesebbet kérnek vissza vizsgán, de fiktív hogy te hogyan ítéled meg, hogy "na ezt vajon most kérdezni fogja-e, vagy gytk-n nem kell?", szóval ugyanott vagy, hogy előveheted az orvosisok jegyzetét, ha meg akarod érteni és nem akarsz megbukni. A szorgalmi időszakot azért is utálom, mert olykor tartok 5-10 perc szünetet és felnézek instára, és megint azt látom, hogy orvosis haverjaim buliznak. Persze vizsgaidőszakba ennek is megvan a böjtje.

Leggyönyörűbb az egészben, hogy harmadév végéig az évközi számonkérés anyaga abszolút nem fedi le az előadás anyagot, mert nehogymár a gyakorlat kreditjéért kapd meg az előadásét is, ellenben ha nincs meg a gyakorlatod, vizsgázni sem mehetsz...

Szóval szerintem a vizsgaidőszak könnyebb, amikor nem kell 6 órás laborokat végigcsinálnod, és ha ténylegesen egyszerre csak egy vizsgára kell készülnöd, akkor könnyebben megértheted a miérteket és hogyanokat. Persze félreértés ne essék, ez nem azt jelenti, hogy keveset kell készülni egy vizsgára, hiszen ugyanúgy érdemes napi 10-12 órában tolnod 6-7 napig (szigorlat* esetén ez a szám duplázandó).


Ha túléled a harmadévet, sínen vagy, de a harmadév a legsz*rabb. Másodévben hozzászoktattak, hogy elég ha megérted a temérdek mennyiségű kémiát és élettant, aztán harmadévtől meg jöhet a kőkemény magolás emellé. Összeszámoltuk, és kb. 300 növénynek kell tudnod a latin nevét, családnevét, drogjának a nevét, főbb tartalomanyagainak szerkezetcsoportját, speciális neveit, hatását, ebből kb. 200-nak tudnod kell a képletét is. Hát persze, hogy ezek között alig van hasonlóság (Gyógynövény és drogismeret szigorlat <3). Mellette ott a már említett gyógyszerészi kémia.. A korábbi hozzászólót annyival egészíteném ki, hogy ha rákeresel youtube-on, hogy "gyógykém song", akkor megismered a tantárgy lényegét. Onnan az összes képletet és elnevezést tudni kell (plusz még ehhez jön kb 30-40 újabb), meg persze a hatását, és azt is, hogy hogyan fejti ki ezt a hatást (Gyógykém <3).


Uhh dühből jó sokat írtam.. :D A többi szakról nem nyilatkozok amúgy, csak amennyit látok belőle. Egyik sem könnyebb mint a másik. (A fentiekben az orvosis kifejezés a fogorvosisokat is magába foglalja, hiszen ők is orvosok, a félreértések elkerülése végett.)


*szigorlat: több félév anyagát átfogó szóbeli vizsga.


Takarodok is vissza tanulni. Amúgy szeretek gyógyszerészhallgató lenni, mert szép hivatás, és sokrétűen el fogsz tudni vele helyezkedni. :)

2018. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyogykem song...

Szorozd meg kb 3mal a megtanulando vegyuleteket hazastani csoportonkent, es nem is az a sok ido mire a keoleteket megtanulod, hanem az, mire megtanulod az eloallitasukat, esetleg bioszimtetikus (ha szervezetben is megtalalhato) /metabolikus utvonalaikat, es a kimutatasukat, hogy ha kapsz egy feher port, meg tudd mondani, az micsoda.

2018. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyógyszerészeti meg az állatorvosi.


Olyat mondott valaki, hogy egy teljesen jó zh-nál, elírt valaki egy végződést, valami képletben és az egészet áthúzták neki, hogy egyes. Én nem vagyok alkalmas ilyen precizitásra. Állatorvosit meg onnan gondolom,hogy nehezebb, hogy több faj van meg régebben néztem az órarendjüket durvábban be voltak osztva mint az ÁOK-sok.

2018. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind nehéz több okból is. Sokszor nem elég, hogy a tananyag nagyon sok, de még mellette, ha kifogsz egy szigorúbb tanárt, na annál még bejön egy 1,5-es szorzó...

Én SZOTE-ra járok, a fő tárgyaink, mint pl. anatómia, kórélettan, patológia ezek alapvetően nagyon nehezek, és a szigorlatokon egyik-másik vizsgáztató még rá tud tenni egy lapáttal. Az orvosin az első 1-3 év szokott lenni a legnehezebb, szegeden a harmadév a szóró a kór és patosz végett.


Azt sosem értettem, hogy mi értelme van ezeket a szakokat rangsorolni, hogy melyik a nehezebb. Ezek a szakok olyan diplomát adnak, amik megbecsültek, átfogó, naprakész alaptudást tudnak nyújtani osztatlan képzésben, tehát olyan mintha elvégeztél volna egy Bsc-t meg egy Msc-t. Nem mellesleg ezek keresett szakok, nem hiába olyan magasak ide a felvételi ponthatárok, plusz két emelt érettségi kell.


Még annyit megjegyeznék, hogy ha sikerülne is valakinek rangsorolni ezeket a szakokat, a legutolsó szakot is, úgymond a legkönnyebbet a legnehezebbek közül is csak úgy lehet elvégezni, ha beleteszi magát az ember szívvel lélekkel magát és tanul szorgalmasan, kitartóan. Olyan alapon nem lehet megcsinálni, hogy erre megyek, mert ez volt a könnyebb a felsoroltak közül.

2018. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szubjektív kinek mire áll rá jobban az agya, meg ilyenek. Nekem a gyógyszerész lenne a legnehezebb.
2023. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Motiváció kérdése szerintem inkább. Fogorvosit nevezném meg legkönyebbnek, azok alapján amiket hallottam orvosi kollégiumokban amikor laktam, de az is lehet nem jogos.

Állatorvosin több fajt kell tanulni, nem tudom humánorvosihoz képest mennyire elmélyedve egy-egy faj.


Ha város érdekel, szerintem Szeged. Az egy ízig-vérig egyetemi város.

2023. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!