Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább? (Az...

Hol tanuljak tovább? (Az ezredik ilyen kérdés, tudom)

Figyelt kérdés

Szóval... még van két évem, viszont már nagyon rágják a fülünket a suliban, hogy jó lenne már valamerre tájékozódni, hogy legalább kb. tudjuk merre akarjunk indulni. Felvi.hu-t bújom már 5 hónapja, de nem tudom. Magyar és töri volt mindig az erősségem (igen sz#r párosítás, tudom hogy nem sok jövőjük van) matekkal elvagyok, négyes körül mindig megcsinálok mindent, viszont nem erősségem, mindig több idő kell, hogy felfogjam, meg hogy megcsináljam. Szóval ezt max ilyen középiskolás szinten tudnám továbbtanulni, ahol már nagyon belemennénk, mindenképp ki van zárva.

Nagyon érdekel a pszichológia, évek óta, mikor még nem tudtam, hogy mekkora divatszak lett, már akkor ez érdekelt, szóval nem a hype miatt. Viszont baromi magas ponthatár van, nem tudom, hogy elérem-e. Mindenképp első helyen fogom majd megjelölni akkor is, de azért nem ártana egy pár terv még mellé.

Történelemből szeretnék emeltet tenni, mert hallottam, hogy a magyar kegyetlen nehéz tud lenni, baromi nagy irodalmi és nyelvi műveltség kell hozzá, nekem meg őszintén szólva - bár érdekel- nem sok kedvem van csak szépirodalmat bújni minden szabadidőmben, hogy meglegyen a kellő műveltség hozzá. Gyógypedagógiát is néztem, viszont ahhoz meg az emelet magyart fogadják el. Tudom, nehéz eset vagyok, és lenne még időm, de már nagyon idegesítő mikor a magyartanárom állandóan ezzel cseszeget, hogy valamit nézzek már...

Jog féléket is nézegettem, viszont nem vagyok benne biztos, hogy akarom, illetve hogy nem. Azzal még pont semleges fázisban vagyok, le illetve rábeszélni is lehet talán. Angol nyelvvizsgám biztos, és esetleg egy német is lehet majd addigra, (ha két nyelvvizsgám lesz, akkor viszont talán már meglenne a pszicho) illetve informatikából jövőre szeretném letenni az előrehozottat.

Jelenleg azon vagyok, hogy ha más nem jön, akkor informatika-könyvtáros szakot fogom nézni, viszont én is tudom hogy büfészak, szóval ezt most hagyjuk is, viszont az tudna még valamennyire lekötni pedig.



2018. máj. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ne foglalkozz vele hogy büfészak! Na és? Téged ez érdekel akkor menj és csináld meg.
2018. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Informatikus könyvtáros szakon végzettek 2 év bruttó 190-ezret kerestek. Az 120 nettó.

Evvel nyugat MO-n vagy Pesten éhen halsz. Lakásra sem elég.

2018. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A magyar érettségi nem kegyetlen nehéz,nekem sikerült úgy,hogy azért nem fektettem bele olyan sok energiát. Csupán jól kell fogalmazni hozzá,elolvasni max 1-2könyvet,filmet megnézni meg elemzéseket és persze a tételeket amiket kiadnak,megtanulni az órai anyagokkal együtt.


A joghoz magolni kell,könyveket bújni ténylegesen. A töri viszont kell ahhoz,jó ha szereted.


Az info könyvtárossal szerintem annyira nem mész sokra,egyik rokonom azt végezte és rákényszerült még további képzésekre,mert önmagában nem elég.


A pszichológia jó ötlet lehet ha érdekel,lehet hypeolják,de a fele se fog ebben a szakmában dolgozni. Nem csak azért mert nem érdekli őket annyira,hanem mert kiesik az a réteg is,akikhez az emberek majd rohadtul nem akarnak menni,mert hiányzik az empátia.

2018. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, néztem azt is, hogy semmire nem elég az a pénz amit keresnek, viszont gondoltam, esetleg nem abban a szakmában helyezkednék el később, csak nem árt az ha van egy diploma azért, hallottam egyre több helyen várnak el valamit, valahol az sem számít mi az. viszont tényleg legutolsó lehetőségként választanám azt.

Ugye én 2020-ban fogok bekerülni (ha bekerülök) egyetemre, onnantól várják majd el amúgy is a nyelvvizsgát, meg legalább egy emelt szintű érettségit. Hallottam, hogy sokan kiesnek így, lehet több esélyem lenne bekerülni pszichológiára.

2018. máj. 19. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj el valaminek ami a társadalomnak is hasznos ((mérnők,tanár,orvos vagy egyéb a társadalomnak visszaadó szaknak)).
2018. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tanár nem szeretnék lenni, orvosnak meg hülye vagyok... fizika, kémia, biosz magas szinten... meg egyáltalán nem bírnám..
2018. máj. 30. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:
nem vagy semmihez hülye csak nincs akarat erőd.
2018. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, akarat kérdése is, de nem értek a kémiához, egyáltalán, kínai az egész, nyilván nem szeretnék így orvos lenni... Plusz nem is vagyok az a fajta aki el tudná viselni azt a szakmát, már egy kórházas filmtől is rosszul tudok lenni.
2018. máj. 30. 16:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól mérnők lehetsz, matek meg fizika kell hozzá, a matekot addig kell gyakorolni amíg megnem érted, a fizikát pedig hát igen, tanulni kell az húzos.
2018. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!