Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mivel tanuljak...

Szerintetek mivel tanuljak tovább? (Nem tudok dönteni)

Figyelt kérdés

Régóta gimnáziumi tanár szeretnék lenni (biológia-olasz szakos), de emellet nyílván felmerült más lehetőség is, pl: kertészmérnöki, pszichológia vagy gazdaságban szakosodni stb...

A problémám az az, hogy nem tudom, hogy jó tanár lennék e, megtudnám e nyerni a diákokat, mert oké, hogy régóta tetszik stb, de én nem tudnék "hagyomásnyosan" tanítani. Ezalatt azt értem, hogy én nem szeretném ha a diákjaim a padban ülnének és írnák amit diktálok, hanem szeretném kiemelni onnan őket és megmutatni nekik a dolgokat a valóságban, gyakorlati alapon, kreatívabban, úgy hogy még akit nem érdekelne is meglássa benne a fantáziát pl: én a növénytant tuti, hogy az udvaron tanítanám, nem pedig a tankönyv képei alapján jellemezném... nem szeretnék szaktanárikat osztogatni vagy röpdogával fenyegetni, hanem azt akarnám elérni, hogy a diákjaimmal inkább egy baráti viszonyom legyen (persze határokkal) és ha az órámra gondol ne ránduljon görcsbe a hasa, hanem az jusson eszébe, hogy ma is megtudhat valami újat, hasznosat vagy, hogy csak végre lesz egy nyugodt órája... mindez jól néz ki a fejemben, és szeretném azthinni, hogy működik, de nem vagyok biztos benne... lehet, hogy egyáltalán nem fogadnának el, mert nem úgy tanítanék mint más és csak elveszíteném a tekintélyem, valamint nem tudom, hogy mások ezt hogy látják: nevetségesnek vagy pedig egy lehetőségnek.

Összefoglalva, szerintetek szükség van egyáltalán ilyen tanárra,vagy pedig távolról kerüljem el a pedagógiát és válasszak valami mást?


2018. ápr. 22. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
A mai viszonyok közt valószínű csak magán iskolákban tudnád a módszeredet alkalmazni. Sztem ne add fel csináld meg a pedagógiát.
2018. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!