Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónő szeretnek lenni Megvalas...

Óvónő szeretnek lenni Megvalaszoljatok a kerdeseimet?

Figyelt kérdés

14 eves leszek 7. osztalyos ovononek szeretnek tovabb tanulni!milyen tanulmanyi eredmeny kell hozza?(mindenbol 4-5 os vagyok kivéve nyelvtan de rajta vagyok a javitason)

Mennyit keres? Hany evet kell tanulni? Egyeb altalanos tudnivalok rola?

Ja es a ti velemenyetek az ovono szaknarol? Megeri tanulni?stb...



2018. máj. 21. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Keveset keres
2018. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Énekelned tudnod kell
2018. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Még nem hallottam 7. osztályos ovónőről.
2018. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Óvónőnek nem kell olyan jó tanulmányi eredmény, így a 4-5-ös jegyeid megfelelnek simán! Tavaly 280-298 körül volt a ponthatár, ami nagyon alacsony és nem kell hozzá sok ész.


Keresni a pedagógus bértábla szerint kezdetben csak minimálbért, aztán évekkel később már ugrik némileg fokozatot.


Nem sok évet kell tanulni hozzá - csak 3 év.


És még nagy énektudás sem kell, mert én pl. ismerek olyat, aki a Gál Ferenc Főiskolán végzett, de a tesója szerint záró hallása van meg a dallamot sem találja el, mégis sikeresen lediplomázott, szóval ott nem veszik szigorúan - különösen, ha fizetnek is érte a szülők....


Maga az óvónő szakma eléggé keresett, szóval mindig lesz munkád és nem is megerőltető, meg sok a szabadidő mellette relatíve, tehát meggazdagodni nem fogsz belőle, de mindig lesz kenyér az asztalodon.


Szerintem minden kérdésedre válaszoltam.


Ha majd eljutsz odáig, leérettségiztél, akkor az interneten a felvi.hu oldalon tudsz tájékozódni a további feltételekről, jelentkezésről és lehetőségeidről.


Elég sok főiskola/egyetem indítja ezt a szakot - óvodapedagógus néven megtalálod.


Ja, és elvileg 2020-tól a felvételikhez már emelt szintű érettségi és egy középfokú nyelvvizsga megléte lesz a beugró, szóval jó, ha ezekre rágyúrsz majd!


Sok sikert!:)

2018. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! Kedves harmadik kerlek olvasd újra el a kerdesem ott van a "TOVÁBBTANULNI" Szó!
2018. máj. 24. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!