Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felmérés:Akik mérnökinfóra...

Felmérés:Akik mérnökinfóra jelentkeztek Mennyire vagytok képzettek az informatikában?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre,hogy sokan csak a pénz miatt jelölik meg és a ezért nagy bukási arányok vannak az első félévbe is.

2018. máj. 22. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó a meglátásod. Meg rajtuk kívül még vannak, akik azért jelölik meg mert nem tudják hogy mit kezdjenek magukkal. Nálunk (tavaly szeptemberben kezdtem a képzést) 25-ből kb. 10-en azért jöttek erre a szakra, mert nem tudták eldönteni hogy mit is szeretnének csinálni de érdekelte őket a számítástechnika, és gimnáziumban jó eredményeket értek el így felvették őket. A 10-ből vagy 6-an ki is léptek, mert másra számítottak.
2018. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. egyáltalán nem programoztam semennyit mielőtt idejöttem. Mégis sikerült eddig minden tárgyam, jó eredménnyel. A kérdés inkább a motiváció. Nem is az, hogy ki miért ide jelentkezett, hanem hogy ez elég fontos-e neki. Tehát ha valki csak a “pénz miatt” választotta ezt, de ez elég fontos neki, az is jól fog tudni haladni. Az is, akinek nem volt jobb ötlete, de szeretne diplomát is ki akar amellett tartani amit választott. A bukási arány azért nagy, mert bárkit felvesznek, nagyon alacsony a ponthatár. Amúgy bukni azok szoktak, akik nagyon belevetik magukat a pesti egyetemista életbe (nem járnak be, minden héten 2-3 buli stb.). Vagy még azok, akiknek nagyon gyenge képességeik vannak matekból. Inkább ezek a tárgyak a szórótárgyak, nem a prog. És azok is, akik évek óta programoznak és elbízzák magukat. Egyébként szerintem nem olyan nagy az a bukási arány, csak ijesztgetnek. Bőven vannak bent lusta, inkompetens emberek, és még ők is végigcsinálják valahogy.
2018. máj. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felettem lévővel értek egyet. Én is azért jöttem ide, mert igazából nem tudtam eldönteni mi érdekel, de a tanulmányi eredményeim elég jók voltak, és olyan munkát szeretnék, amivel sok pénzt tudok keresni. A programozásba kicsit nehezebben rázódtam bele, de minden tárgyam meg lett ezzel együtt is eddig. (4. félév vége)


Csak a motiváció, szorgalom, kitartás, gyakorlás számít kb 90%-ba. Nem kell hatalmas ész a jó eredményekhez szerintem. Bukási arány meg általában ezek hiánya miatt van.

2018. máj. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Engem már felvettek mérnökinfóra. Eléggé jártas vagyok az informatikában, mivel ez mindig is érdekelt, illetve már második éve gazdaságinformatikát tanulok. Mindkét évben a lehető legjobb jeggyel végeztem/végzek.

Bár sajnos a programozás az teljes egészében kimaradt. Egyszer volt lehetőségünk 2-3 órára beülni, én a webfejlesztést és játékfejlesztésre mentem. Az előbbi és a html nagyon megfogott, szóval nem hiszem hogy lesznek vele problémáim. Legalább is remélem. Illetve más programozói nyelvet is elkezdtem tanulgatni önszorgalomból itthon, és nem érzem úgy, hogy ettől még el fogok undorodni. Nem tervezek kiesni 1 év után. Mindenből a lehető legjobb jegy a célom, remélem sikerülni is fog, úgy mint gazdinfón.


Szóval rövidre fogva a választ, inkább a programozással vagyok kissé idegen, de azon kívül minden másban van valami tapasztalatom az infón belül. Nem csak a pénz miatt jelentkeztem erre. Bár hazudnék ha azt mondanám, hogy ha 120 ezer lenne nettóba az informatikusok fizetése, akkor is erre jelentleztem volna. Mert nem :D

2018. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A 3-as igazad van szerintem is,de lusta és inkompetens ebből mindenhol akad sajna valamennyi :D

A bulikázos fajta is ottvan aki azt hiszi,hogy attól lesz valaki az egyetem,hogy heti hány buliban vesz részt és mennyit iszik.

2018. máj. 23. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Felhasználói szint és minimália python. De nem félek, matekból nem sok problémám volt, nyáron ráfekszek az emeltre, mert anno csak közepet tettem(2.diplomám lesz ez, totál más az első szakom, minimális matekkal, de jól kombinálható a kettő), mert úgy is azzal söprik ki a népet. A szorgalmammal nincs baj, meg fogom oldani, mert tudom, mi a tervem vele és akarok tanulni. Szerintem kezdetnek ennyi elég. Ha nem, magántanár lesz a vége.


A bukási arányokról, lepkefing a felvételi ponthatár, nem kell emelt, a felvettek többsége minecrafton nevelkedett, bele is éli magát, hogy játékfejlesztő vagy hacker lesz első év végére és általában nem tanult meg tanulni(mármint nem számolni meg programozni, hanem leülni, elolvasni, kijegyzetelni, megérteni dolgokat– mint a humán tárgyakat). Emellett a BME egy hatalmas egyetem, rengeteg klassz közösségi tevékenységgel, főleg ha a Schönherzben lakik az ember, naná, hogy csábítóbb, mint leülni kussban és felfogni, miről van szó. Rendszeresen, akár naponta. Ezért akkora a szórás szerintem. Pontosabban azok szerint, akik ott végeztek és akiket lerohantam leendő gólyaként jótanácsért.

2018. máj. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!