Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2019ben szeretnék érettségi...

Ha 2019ben szeretnék érettségizni rajzból, akkor mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Mik a követelmények? Vagy nincs egy könyv vagy hasonló ami segítene felkészülni? Pl irodalomból is van érettségire felkészítő tankönyv. De rajzból nem találtam, s azt se, hogy mik a követelmények, csak régebbieket találtam 4-5 évvel ezelőttieket. Fel szeretnék rá készülni, egy évem van rá, de ötletem sincs, hogy álljak neki.

2018. jún. 1. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Kereső: érettségi követelmények. Naaaa-naaaaa-naaaaa? Tantárgy neve: vizuális kultúra.

[link]

[link]

Vizsgafelkészítő tankönyv nincs. Lévén hogy a vizsga saját munkáidból és azok bemutatásából áll. Persze szakkönyveket a technikákról nyilván tanulmányozhatsz. A rajztanárodhoz fordulj, főleg ha ott fogsz érettségizni.

2018. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a saját munkáidat csak a portfóliónál kell bemutatni. Ha csak ebből állna a rajz érettségi, elég laza volna. Én itt az írásbeli részére gondolok, ahol korszakokat, alkotókat kell tudni, meg még ezer másik követelmény van. Arra hogyan készülnek fel, ha nincs egy tankönyv se erre? A rajz órákon pedig jól tudjuk, hogy semmi sem történik/ semmit se tanítanak.
2018. jún. 2. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen művészettörténet könyv megfelel, plusz nézz utána a követelményekben felsorolt fogalmaknak.
2018. jún. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
25%

Egyenlőre senki nem tudja megmondani, mi lesz. Én tavaj éretségiztem rajzből. Idén, már teljesen más volt állítolag a dolog.

De a legjobb, ha benyakalod a műtörit őskortól szecesszióig.

2018. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
TAVAJ... nem vagyok megszállott, de azért van egy határ...
2018. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!