Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom emelt szintű érettségin vajon mennyire rendesek az érettségiztetők?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap fogok emelt szinten szóbelizni magyarból. Sajnos az írásbelim nem sikerült túl jól, kérlek emiatt ne nézzetek le. Munka mellett készültem fel, és nem jutott mindenre úgy idő, mint terveztem, egy szóval elcsesztem.. De ezen már kár is bánkódni. Kiszámoltam és egy max. pontos szóbelivel (bárcsak) is csak 58%-ot érhetnék el. Viszont a felvételinél pár százalék is sokat számít, ha jól számoltam 60% felett már több pontom lehetne jócskán. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor az érettségiztetők ha rendesek akkor feldobhatják pár százalékkal a teljesítményem vagy ilyet semmiképp sem tehetnek? Tehát mindenképp a maximum 58% lehetne amit elérek (persze ha jól sikerül a szóbelim) ? Köszönöm ha válaszoltok! :)

2018. jún. 8. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi van? Nem, a maximum pontszámnál nem kaphatsz többet a szóbelire, nem "dobhatják fel pár százalékkal", akkor se, ha kedvesek.

Hova akarsz menni amúgy?

2018. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetleg kozepszinten fordul elo, emelten semmikepp. Kozepen sem a szobelire kapsz a max pontnal tobbet, hanem ha joba vagy a tanarral, akkor az irasbelihez adnak 1-2pontot. Gondolom ez mindenhol elofordul(nalunk volt ilyen). Emelten meg nyilvan nem ismeritek egymast a vizsgaztatoval, szoval ez kizart.
2018. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy fordulhat meg ilyen valakinek a fejében, hogy az adható 50 pont helyett mondjuk 52 pontot adjanak neki? Mellesleg a szóbelin fogalmuk nincs az írásbeli eredményéről!
2019. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!