Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyeim vannak? Mit...

Milyen esélyeim vannak? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy az írasbeli érettségieimet teljesen elrontottam. Kétségbe vagyok esve miattuk.

Matek 80

Magyar 80

Tori 90

Angol 80

Biosz /emelt/ 75

Kemian /emelt/ 60

Orvosi szakra szerettem volna menni, de ez mar nyilván valóan elúszott.. a kérdésem az lenne,hogy a helyemben kihagynál egy évet és megpróbálnál javítani vagy elmennél dolgozni vagy okjra?


2018. jún. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmennék dolgozni, és az mellett tanulnék, azt tenném.
2018. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig ez egy eleg jó érettségi. Mindenképpen menj rá a kémia szóbelire. Annak alacsonyabb a pontja, jobban fel tudod rántani egy jó szóbelivel, mint a bioszt (természetesen bioszra is ezerrel). Emellett ennél a két tárgynál 1-1-ben számít a százalék a felvételipontokat tekintve. A többi négynél 6% lesz egy pont.
2018. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért én nem temetném még a lehetőséget.

Nem tudjuk, hogy milyen az évvégi eredményeid.

Illetve, hogy szóbelire mennyire fogsz készülni.


Egy pöpec évvégi bizonyítvánnyal, viszonylag 40 pont körüli szóbelikkel(amiket azért nyugodtan lehet tornázni is).

Simán megvan a 420 körüli pont.


Ha pedig mégsem jön össze, akkor biztosan nem mennék el dolgozni.

Szimplán azért nem, mert nagyon lemeríti az embert.


Utána már nincs kedved tanulni, hanem inkább kikapcsolódnál.

Nem kell még leamortizálnod magad, fiatal vagy hozzá.

Annál már sokkal jobb egy egyszerűbb OKJ, ahol jár a családi, van biztosítás.

Emellett a legfontosabb: Maximális energiával tudnál a javítóra készülődni.


Úgyis ott hagyod az OKJ-t, szóval nem gáz(Ha meg netalán meg is tetszne, akkor van +1 papírod és csak 2 évet vett el, de ez már erősen a jövő zenéje)

2018. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, mennyi pontod van a középiskolai jegyekből.

Mert iszonyat mázlival akár még be is kerülhetsz vidékre.

Persze, valószínűbb, hogy idén tényleg lemaradsz, de ha így is lesz, nem sokkal, szóval igen, ha ezt akarod, én mindenképp megpróbálnám újra. (Akár az egyik emelt javítása is elég lehet. Ősszel megírhatnád a bioszt (gondolom, az könnyebben megy), aztán számolsz, és ha elégnek tűnik, akkor májusig dolgozol és/vagy tanulsz valamit (pl. nyelvet). Ha meg szükséges, májusban is próbálhatsz javítani.

Fel a fejjel!

2018. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
maximális pontot viszek a gimiből, van 2 felső fokú nyelvvizsgám is. A próbaérettségijeim mind 85% felett voltak, ezért is gáz hogy így lerontottam...
2018. jún. 8. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a két felsőfokú nyelvvizsgát nem tudod hova tenni.
2018. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, akkor lesz kb. 416 pontod, azzal tavaly Pécsre még épp bekerültél volna, ha az utolsó három évet vesszük akkor egy-egy alkalommal Debrecenbe és Szegedre is elég lett volna.

Reménykedj, ha mégis lecsúszol, próbáld meg újra, mert közel vagy!

2018. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!