Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Feladnátok az orvosit, ha...

Feladnátok az orvosit, ha csúsznátok rögtön első évben?

Figyelt kérdés
Orvosira járok, most voltam első éves és eddig alig sikerült vizsgám, csúszok már az elején és nem tudom mit tegyek, a B tervem az ETK.

2018. jún. 20. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Én feladnám mert kicsúsznék az állami félévekből és nem tudnám fizetni.
2018. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
nem
2018. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Az orvosinál, ha jól tudom, 1 évvel több állami félév van, mint a többi szakon.

Nem, nem adnám fel. Volt olyan ismerősöm, aki csúszott, de utána elvégezte, köszöni szépen, orvos.

2018. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, egy évvel több van, én is így tudom.
2018. jún. 20. 10:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha éjjel- nappal tanulva és vért pisilve értem el ezt az eredményt, akkor igen, belátnám, hogy nem megy. Ha van még bennem spiritusz, csak lusta voltam, akkor nem adnám fel. Tanulnék abból, amit rosszul csináltam és jobban igyekeznék.


Az ETK könnyebb, de sajnos végül annyit is ér. Az Eü-ben még mindig az orvosi az életképes. A többivel is van munka, de mennyi és mennyiért?

2018. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Atgondolnam, hogy orvos szeretnek-e lenni. Ha nem akkor abbahagynam. Ha igen, akkor utana azt gondolnam at, hogy realis-e, hogy az legyek. Ha igen akkor ujra probalkoznek, ha nem akkor abbahagynam.
2018. jún. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám fel. Átgondolnám, hogy miért is orvosira jelentkeztem és miért ezt akarom csinálni. Ha ez sem ad elég motivációt akkor meg rossz döntés volt.
2018. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszolóval értek egyet. Ha nagyon sokat készültél, mégse mennek a vizsgák és nem érzed, hogy más technikával tanulva könnyebb lenne, akkor fontold meg, hogy máshova mész. Viszont ha lusta voltál, elcsúsztál a felkészülésekben, de ezt szeretnéd csinálni, akkor jövőre igyekezz jobban.
2018. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is az előzőekkel értek egyet. Ha úgy rézed, hogy te kihoztad magadból a maximumot, tényleg nem tudsz már ennél több energiát belefektetni a tanulásba, akkor el kell gondolkodni a dolgon..

De ha csak lusta voltál, kicsit félvállról vetted, akkor lehet adni még egy esélyt a dolognak.

2018. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha "alig sikerült vizsgád", akkor nem csak egy 1 évet csúsztál meg... Ha folytatod, akkor azt kockáztatod, hogy elfogynak az állami féléveid és fizethetsz. Vagy ne adj' isten a szűrőkön kitesznek és akkor az eddigi féléveidet felét vissza kell fizetned. Neked kell tudnod, hogy megéri-e folytatni?
2018. jún. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!