Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Feladnátok az orvosit, ha...

Feladnátok az orvosit, ha csúsznátok rögtön első évben?

Figyelt kérdés
Orvosira járok, most voltam első éves és eddig alig sikerült vizsgám, csúszok már az elején és nem tudom mit tegyek, a B tervem az ETK.

2018. jún. 20. 10:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Elsőéves orvosis vagyok én is, és nincs az az indok, amiért én valaha is feladnám, ha már felvettek basszus. De nekem tényleg ez az álmom, ETK-t fontolóra se vennék még csak fél másodperc erejéig sem.
2018. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
83%
Én felsőbb éves vagyok, hála Isten az első két év után. Ne add fel. Első két évben rengetegen buknak, ez nem attól függ, hogy van-e hozzá képességed:). Én utólag azt vettem észre, hogy aki úgy megy be, hogy a homlokára van írva a ,,meg fogok bukni, mert béna vagyok", csak hátránnyal indul. Szóbeli vizsgákon rengeteg múlik az önbizalmadon, inkább ezt próbáld fejleszteni. Plusz mindig azt mondd el első körben, amit biztosan tudsz, a többire meg vagy rákérdeznek vagy nem. Még valami: amit észrevettem, hogy a maximalisták rosszabbul járnak, hiszen az óriási anyagmennyiséget nehéz pontosan elsajátítani. Adj le az igényekből, ez már nem gimnázium, elég mindenhez a lényeg, aminél tudod, hogy alap. (Néha nehéz kiszűrni, de nem lehetetlen.) Még van időd, meg van augusztus is. Szerintem meg fogod tudni csinálni, ha tényleg akarod. Nekem több ismerősöm például augusztusban csinált meg két szigorlatot (pl. anat és élettan). Ja, és ne nagyon tologasd a vizsgákat, jobb hamarabb letudni.
2018. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
2018. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetem ?
2018. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!