Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányt javasolnátok?

Milyen irányt javasolnátok?

Figyelt kérdés
Tegnap leérettségiztem egy kereskedelmi szakközép iskolában. Tervben van még az OKJ-s logisztikai ügyintéző elvégzése, hiszen nekem az így már csak 1 év lenne, butaság lenne kihagyni ezt a lehetőséget. Nem igazán voltak jó jegyeim sosem, de a képességeim mindig megvoltak, és vannak tantárgyak, amiket az erősségeimnek tartok. Töriből és magyarból sikerült 5-ösre levizsgáznom, és bár abszolút nem terveztem, de tanáraim nagyon biztatnak, hogy menjek majd tovább valami fősulira vagy egyetemre. Az érdekelne, hogy ti milyen szakirányt tanácsolnátok, amihez leginkább ezek a humán beállítottságú tárgyak szükségesek?

2018. jún. 23. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
hm, legyen mondjuk észak-kelet.
2018. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nézd végig az okj-kat szakkepesites.hu -n , másold át az összes szakot (kijelölés egeret végighúzva rajta; jobb klikk másolás; és beilleszted a Jegyzettömbbe, vagy a Wordbe), és nézd meg, melyik illik hozzád; először amelyik tuti nem te vagy , azt töröld ki a szövegszerkesztőből; Szóval amelyikek nem illenek hozzád, azokat töröld ki, amik pedig illenek, mindig folyamatosan szűkítsd a kört , amíg találsz olyat, amit a másikhoz képest jobban magadénak érzel. És akkor ami okj-ben tetszik, kereshetsz hozzá esetleg hasonló egyetemi végzettséget is; vagy azt az okj-t is elvégezheted; vagy elmehetsz foszk-ra is.
2018. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha még írnál valamit, hogy mi érdekel, mit szeretsz stb., akkor úgy könnyebb lenne, mert az, hogy "humán" az azért egy elég tág fogalom. Például nyelvszakok, jog, pszichológia, szociológia, egyes tanári szakok, tanító, óvodapedagógus...ez mind inkább humán terület, de mégis sokban különböznek egymástól, szóval nagyon nem mindegy.
2018. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha tág a megfogalmazás, de tényleg nem számítottam erre, csak a tanáraim szajkózták az érettségi eredmények után, és mi tagadás, elgondolkodtatott. Nem igazán tudom milyen lehetőségek vannak, ezért érdeklődök. Amint mondtam, a magyar meg a töri, amiből úgy igazán jó vagyok. Az idegen nyelv és a matek ha lehet ilyet mondani, a rákfeném. Igazából csak a tanári pálya jutott eszembe, de tényleg nem is tudom milyen opcióim lehetnek még. Ezért kérek tanácsot.
2018. jún. 23. 23:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jog,államtudományi..


Itt böngéssz:

[link]

2018. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!