Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most ekkora trend 30 éves kor...

Most ekkora trend 30 éves kor körül is tanulni? (felsőoktatásban)

Figyelt kérdés
Ebbe a korosztályba tartozom én is, a családomban annyira ezt látom. Van aki az első egyetemet kezdte, van aki többedik diplomáját csinálja, van aki Phd-zik.
2018. jún. 24. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg később pénzügyileg és szakmailag is megtérül nekik a befektetett energia
2018. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

PhD-zni eleve csak 30-hoz már közel lehet...

Vagyis később is, de elkezdeni leghamarabb valamivel 30 előtt lehet.

2018. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Még 40 felett is van, aki tanul. Nekem volt 50 éves tanítványom is.
2018. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Számtalan élethelyzet lehet. De mondom csak egyet, ami szerintem általános.


Kreditrendszer van és kétszintű képzés (BSC+MSC), nagyon könnyű elcsúszni 1-2 évet, bár itt mindenki tagadja, nívósabb egyetemeken a többség csúszik. 24-26 évesen kapják kézhez az első diplomát, ha egyáltalán megkapják, mert nincs nyelvvizsgája a többségnek. Lenyelvvizsgáznak, átveszik a diplomát, közben elkezdenek dolgozni és rájönnek, hogy az egy BSC diploma vajmi keveset ér. Nem csak, mint papír, hanem tudásban is. Ezért beiratkoznak MSC-re (levelezőn), szélesítik a látókörüket stb.

2018. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-esnek annyiban nincs igaza, hogy aki nem csúszik és rögtön végzés után ott marad, az 31-2 éves korára már meg is védi a PhD-ját. Nem egy ilyen példát láttam.

Az viszont nagyon igaz, amit a 4-es írt, sokan, ha nem is csúsznak, kezdetben nem gondolnak mesterszakra, és pár áv munka után folytatják a képzést.

Ott vannak még, akik szülnek a tanulmányaik közben vagy akik felnőttképzésben érettségizve tanulnak tovább, a szakot váltók, a több szakot végzők stb., stb.

2018. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egész élet a tanulásról szól. Ha nem is intézményesített formában, de akik elérnek valamit, mind folyamatosan tanultak.
2018. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Lifelong learning mond-e valamit?

Aki nem akar lemaradni, az folyamatosan képzni magát. A világ változik, az üzleti életben új paradigmák kerülnek előtérbe, a technológia rohamosan fejlődik.

2018. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!