Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék felkészülni a...

Hogyan tudnék felkészülni a fizika érettségire?

Figyelt kérdés
4 éve elrontottam az érettségit, nem érdekelt. Most viszont elhatároztam, hogy tovább szeretnék tanulni egy olyan szakon, ahol jól jönne egy stabil felkészültség fizikából és a felvételihez is kell. Legalább egy 75% jó lenne középszinten. Viszont a nagy részét már elfelejtettem annak, amit tanultunk. Hogyan tudnék egyedül felkészülni a nulláról?
2018. jún. 26. 04:36
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az lenne a legjobb, ha meglennének neked a tankönyvek -még ha silány minőségűek is sajnos azokból van összeállítva az érettségi- és találnál egy olyan leérettségizett, esetleg egyetemista diákot aki 1000 - 1500 Ft / óráért átbeszélné veled.


Ez alatt azt értem, hogy azt mondja olvasd ki kövi alkalomra x-től y-ig a fejezeteket, jelöld meg hogy mi az amit kevésbé értesz, vagy nem részletez a könyv melyet kiegészít neked. Aztán pedig néztek rá számolós feladatokat érettségi feladatsorból -vagy azoknál komolyabbat-.


Hogy egyedül hogy tudnál felkészülni azt nem tudom. Nagyban függ az elszántságodtól és képességeidtől a matek és fizika kéz a kézben jár ez főleg egyetemen igaz. Sajnos a tankönyvek önmagukban nem elég az elsajátításhoz (a tanárok teszik inkább lehetővé a megértést) én legalábbis így látom.


Illetve szerintem csak annyi pontot szerez, amennyivel már bejutsz. Ne told el feleslegesen egy évvel az érettségit ha lehet. Mivel egyetemen ezeket úgyis újratanítják és sokkal jobban mint ahogy azt a középiskolás tankönyvek leírják -bár ezt szakja válogatja-. És minél fiatalabb vagy annál kevésbé lesz nehézség hogy "újrakábelezzék az agyad", mert így fogod érezni.

2018. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mért a legolcsóbb opciót írod egyes. Tanulás szempontjából nem feltétlenűl az a legjobb ha egyetemistát kér meg a tanításra, akikkel sokszor az a baj, hogy ők értik, de mivel nincs tapasztalatuk nagyon elmagyarázni nem tudják, legalább is nem annyira mint egy normális tanár.


Könyvből is olyat szerezzen be, amit a tanár mond neki.


Gondolom nem az a célja, hogy a lehető legolcsóbban és legszivatósabban készüljön fel az érettségire.

2018. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel azt írta egyedül akar felkészülni ezért arra gondoltam hogy vagy nagyon ideje nincs, vagy dolgoznia kell a pénzért ezért nem engedhetne meg magának egy magántanárt (diákot megfizetni kb 1000 - 1500 Ft-tal olcsóbb óránként + az időbeosztása is rugalmasabb lehet).


De ha válaszol majd megtudjuk.


"..sokszor az a baj, hogy ők értik, de mivel nincs tapasztalatuk nagyon elmagyarázni nem tudják, legalább is nem annyira mint egy normális tanár."


Szerintem csak az érti igazán aki el is tudja magyarázni egyszerűen. És én úgy vettem észre hogy az egyetemen igazán jól tanuló diákoknál ez nem okoz gondot. Legalábbis itt fizika szakon

2018. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]

Erre a könyvre gondoltam hirtelen, hogy átolvasnám párszor és utána már a számolásos feladatok maradnak hátra, amit meg kell tanulni az érettsegihez. Vagy rosszul látom és ez kevés?

2018. jún. 27. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!