Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű fizika érettségi...

Emelt szintű fizika érettségi vagy emelt szintű kémia érettségire könnyebb felkészülni?

Figyelt kérdés

Fél év alatt, közel 0-ról melyikre van nagyobb esély?

Egész nap ráérek tanulni!



2016. nov. 3. 06:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi... amit jobban szeretsz, és haladósabban tudod felfogni. Én kémiásként azt mondom, hogy a fizika tuti nehezebb, a fizikás ismerőseim majd' meghalnak most a kémiákon (orvosi). Kémiából a számolások elég húzósak tudnak lenni, ha tényleg a 0-ról készülsz fel, de van ezer meg ezer segítség, fizikából is biztos ugyanez a helyzet. Amelyik fekszik, azt told, de vedd figyelembe azt is, hogy hova akarsz menni majd, mert nem mindegy, hogy egy x egyetem x karára melyik érettségivel mész.
2016. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi megy jobban. Én mindig is utáltam a kémiát, a tanáraim is elég rosszak voltak, míg a fizika tanárom hatalmas arc volt, jól tanított, így én azt választottam a kémia helyett. Bár hozzáteszem, szerencsére nekem csak középszint kellett.

De tényleg sok múlik a tanáron. Szerintem bármelyiket meg lehet tanulni. Viszont az tény, hogy egyetemen a kémiának nagyobb hasznát veszed majd. Tehát ha tényleg nulláról kell indítani mindkettőt, akkor célszerűbb azt választani.

2016. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs,nem is írtad, hogy hova készülsz, én meg automatikusnak vettem, hogy orvosira:D Szóval a válaszom egy része csak akkor érvényes, ha oda készülsz:D
2016. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizni abból érettségizz, ami neked könnyebb, jobban rááll az agyad.

Én világ életembe utáltam a fizikát, rossz is voltam belőle, a tanárt is utáltam, míg a kémiát értettem, szerettem, jó volt a tanár, ezért számomra evidens volt.


Viszont ha orvosira mész, akkor azt tudnod kell, hogy ott a kémiára nagyobb szükséged lesz az elején. Nem azt mondom, hogy nem teljesíthető fizika érettségivel a kémia, csak úgy sokkal több idő és szorgalom kell egy jó jegyhez, mint egy erős kémia alappal.


Szóval én azt ajánlom, hogy ha mindkettőből tényleg 0-án állsz, és nem érzed azt, hogy számodra a fizika egyszerűbb, akkor érdemesebb a kémiát választani.

2016. nov. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kémiával jöttem orvosira és nem érzem azt a nagy előnyét, sőt... Ha újracsinálnám, biztosan fizikával jönnék. Sokan fizikával jöttek és van hogy jobban teljesítenek kémiából, mint a kémiások.
2016. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket könnyebbnek érzed ilyen kevés idő alatt. Ha több időd lenne, kémiát mondanék, mert hatalmas előnnyel indít, aki kémiából érettségizett. Biofizika viszont megtanulható általános iskolai fizikai alapismeretekkel, nem nagyon lesz köszönő viszonyban a gimnázium anyaggal.
2016. nov. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!