Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
Milyen szakra menjek az egyetemen, és miből kell emelt szinten érettségiznem, hogyha újságíró szeretnék lenni? Esetleg, ha cégek internetes oldalait vezetném szívesen? Ponthatárt tudtok mondani?

2018. júl. 2. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
irodalomból emeltezz
2018. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyar emelt mindenképp jól jön.
2018. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyarból jól jön, de az nem egy sétagalopp. Ha van érzéked hozzá, akkor hajrá, de talán az egyik legnehezebb emelt szintű érettségi.

Egyébként felvi.hu-n tudsz tájékozódni. Én elsőre azt mondom, hogy kommunikáció és médiatudomány szakon lehet tanulni ilyesmit, illetve ismeretség is kell hozzá. De ha elmész szabad bölcsészetre, az is jó kb, mert ha jól tudom, lehet mindenféle kurzust felvenni. Ha médiára mész, nagyon sok pontot kell elérned, asszem 440 körül van az állami, a fizetős nyilván alacsonyabb. Ami sokkal fontosabb, hogy építs ki kapcsolatokat, esetleg kezdj el blogolni, hogy tapasztalatod legyen, máshogy lehet bármilyen diplomád, senki nem fog vele foglalkozni. Az újságírás sajnos elég telített szakma manapság, főleg, hogy interneten működik a legjobban a dolog, ahol az információ másodpercek alatt terjed egyik hírportálról a másikra. Vagy olyan témában írj, ami keresett, pl. tudományos cikkek, de ahhoz más egyetemet kelé végezni, és a vége felé el kell kezdeni publikálni, tehát ne a szakdolgozatod legyen az első. Ezek még jobb lehetőségek, ha érdekelt vagy bármilyen hotspot témában, és nem csak arról akarsz tudósítani, hogy leégett egy épület a Duna parton.

Politikai témában is muszáj otthon lenni, ha ilyen irányba mennél.


Az internetes cégek vezetéséhez elsősorban informatikai alapok kellenek, de az sok, és nem tudom, hogy kapcsolódik az újságíráshoz. Az oldal frissítéseit rendszergazdák közlik, tehát híreket. Újságírást is ezekhez kapcsolódó tudományos cikként tudom elképzelni. Ez van, egy témában muszáj jártasnak lenned. :)


Mindegy, sok sikert a célodhoz. :)

2018. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!