Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra menjek? Biológia...

Melyik szakra menjek? Biológia, vagy pszichológia alap?

Figyelt kérdés
Az alapképzés után mindenképpen szeretnék dolgozni, tapasztalatot szerezni mert már nagyon unom az iskolapad koptatását. Mestert is szeretnék, csak max nem rögtön utana. Mindkettő érdekel, Pestre jelentkeztem (ELTE). Mit gondoltok?
2018. máj. 28. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Pszichológia alapképzés után a szakmában nem fogsz tudni dolgozni. Mivel nagyon hosszú a képzési út, ha az ember tényleg pszichológusként akar dolgozni, magad alatt vágod a fát, ha a mesterképzés előtt kihagysz éveket. Így ha neked ez a terv, én nem ajánlom a pszichológiát.


Inkább azt kéne eldönteni, mivel akarsz foglalkozni, mi érdekel, milyen munkát szeretnél. Ha már most nagyon unod az iskolapadot, akkor minek erőlteted az egyetemet? Alapképzést is el lehet kezdeni később is, és akár csinálhatsz most egy OKJ-t is. Attól függ minden, hogy valójában mivel is lenne érdemes foglalkoznod.

2018. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kell mindenképp egy diploma. A természettudomanyok érdekelnek.
2018. máj. 28. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor szerintem ne menj pszichóra, ott azért csak egy töredék a természettudományos vonal.
2018. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Hát én az elte bioszt annyira nem ajánlanám. Tavaly én is azt jelöltem másodiknak, de szerencsére nem kezdtem el. :D Mikor bárki odajárót kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy teljes a káosz, nem kapják meg az anyagokat, azt se tudják miből kéne készülni...

Illetve nekem az jött le, hogy irreális részletességgel tanulnak meg minden témát, ami rohadt sok összességében, és nagyon nem arányos a későbbi munkákkal. Gondolok itt arra, hogy vért izzadva végigtanulod, elvégzed, és kb sehol nem tudsz elhelyezkedni (persze ha vannak kapcsolataid, vagy házizseni vagy, akkor oké). Az akadémián sincs túl király fizetés ha oda kerülsz. Biológia esetén a kutatásokkal lehetne kitörni, nem tudom, hogy az téged mennyire érdekel.

Sajnos nagyon mondják, hogy a természettudományokból hiány van, de ahhoz képest ha elvégez az ember egy biológusit (ahol túlképzés van az ország igényeihez képest) jó, ha nem hal éhen. Vegyészetről is ugyanezt hallottam, bár ott jobbak a kilátások kicsivel. Amit most tudok, hogy nagyon fut fel, és jól el is helyezkednek az emberek, az a vegyészmérnöki.


A pszichológiával kapcsolatban én is azt tudom elmondani, amit a fentebbi válaszoló. Valamint abból is túlképzés van, magyarországon egyszerűen még nem olyan a pszichológia "kultúra", hogy megérje ennyi embernek pszichológia diplomát adni. Nálunk a legtöbb emberben még mindig él az, hogy ha valaki pszichológushoz megy el, akkor az biztos bolond, mert hát oda csak azok járnak, így nem túl nagy az a réteg, aki itt rendszeresen pszichológushoz megy. Viszont ha utána külföldben gondolkodsz, ott jobban el lehet helyezkedni vele.

2018. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen én is rosszakat hallottam az ELTE Biológia szakarol. De van ismerős, aki elvégezte.
2018. máj. 28. 11:26
 6/9 A kérdező kommentje:
De ez igazából az összes diplomara érvényes... Alappal kitörölheted a segged, aztán mesterrel talán nem halsz éhen... Annyira belefáradtam, hogy mindenre ezt mondják.
2018. máj. 28. 11:27
 7/9 A kérdező kommentje:
A biológia azért tetszene mert utana tudnék táplálkozástudományi mscre menni.
2018. máj. 28. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettő felejtés, ha nem akarsz (rögtön) mesterre menni utána.

Meg úgy alapjáraton, mint ahogy már írták, mindkettőből túlképzés folyik, még mesterrel sem könnyű elhelyezkedni.

Ha természettudományos érdeklődésű vagy, akkor kémia, fizika, matek?

2018. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nyugodtan beadhattad volna Semmelweisre is, ott elég sok szakról mehetsz táplálkozástudományi msc-re, sőt, alapképzés is van. Igaz, a ponthatár egyre magasabb, de ha a pszichológia nem okozott volna gondot (államira), akkor simán bekerülhettél volna. S valóban sokkal jobb az elhelyezkedési arány, mint a biológiával. Én is beadtam ELTE-re, de szerintem utolsó helyre rakom, hiába érdekel a biosz. Nem mellesleg nekem is ez B terv volt, ha nem vesznek a választott szakomra. Oda nagyon-nagyon szeretnék bekerülni, mert évek óta ezt akarom csinálni. Szerintem btw. kellene egy "hivatástudat", mert ha csak elmész egy szakra, amire ráhúzod, hogy érdekel, nagyon sokat szenvedhetsz a szakon, meg utána is. Nem muszáj most rögtön egyetemre menni, kihagyhatsz 1 évet is akár, azalatt kikapcsolsz, melózol, utazol, ami tetszik. Közben pedig lesz időd rájönni arra, mit is szeretnél 100%-osan. :) Én sok sikert kívánok neked ehhez, ha pedig elkezded az egyik szakot a kettő közül, akkor is, meg kitartást (egyik sem sétagalopp). :)
2018. máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!