Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányként rendőr vagy katona...

Lányként rendőr vagy katona legyek?

Figyelt kérdés
Melyik lenne előnyösebb? Nem a fizikai követelményekre és a kiképzésre gondolok, hanem ami azután jön, a munkavállalásra és a fejlődési lehetőségekre.
2018. júl. 2. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
tekes
2018. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyik sem előnyös

Rendőrként alulról 110-ért elmenni dolgozni nem egy álom, ráadásul ilyen olyan képzéseken részt venni hogy kapj 160-180 ezer forintot JÓ ESETBEN...

Nem beszélve arról hogy rendőrként gyakori lesz az éjszakai műszak, vagy a készenléti.


Katonaként pedig fizuban kb ugyan itt vagy.


Állami szervhez nem éri meg elmenni mert annyira ismeretség alapú a fejlődés hogy az hihetetlen:) Az jut előbbre akinek jobb a szele, és nem az aki többet gürizik.

Ja igen! azt tegyük még hozzá hogy mind katonaként, mind rendőrként oda helyeznek ahova akarnak... lehet hogy győri vagy de eldobnak borsod-ba és egy szót se szólhatsz. Valamint mivel nincs korai nyugdíj így tényleg meg sem éri:)

2018. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán a katonaság szakmailag zártabb világ, a rendőrök jobban szem előtt vannak.

A katonaság talán szebb hivatásnak tűnik, viszont a következő 10 évben nem valószínü, hogy mozgósítaniuk kell magukat különösebb módon.

Szóval ha mozgalmasabb életet szeretnél, akkor inkább rendőr legyél, talán ha kilépsz a hivatásosok közül, egy valamilyen szakosodott rendőri referencia jobban mutat egy önéletrajzban, mint egy bármilyen katonai.


Ha egy picit nyugodtabb, nagyobb tiszteletet kapó életet szeretnél élni, akkor legyél katona. A fizetés is viszonylag jó, főleg ha egy-egy misszióba elküldenek.


Viszont egyik téren sem érdemes nagyon lentről kezdeni. Mindenképp ajánlott valamelyikből a tisztképzőt elvégezni (NKE). A legaljáról évtizedek alatt kerülhetsz csak olyan szintre, ami elfogadható mind elismertség, mind fizetés szempontjából.

2018. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"10 évben nem valószínü, hogy mozgósítaniuk kell magukat"

Azért ez szerencse mivel a környező országok mind szarrá vernének minket:D

2018. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

,,"10 évben nem valószínü, hogy mozgósítaniuk kell magukat"


Azért ez szerencse mivel a környező országok mind szarrá vernének minket:D"

Azért ez szerencse mivel a környező országok mind szarrá vernének minket, de mivel kultúrált népek vagyunk ezért szövetségben vagyunk ezáltal nem fognak szarrá verni

2018. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fene nagy szövetség is csak addig tart amíg nincs háború...

Szerinted ha az oroszok lerohannák az eut akkor mi pont az eu oldalán harcolnánk? A nagy szövetség miatt? Putyin már rég lekenyerezte orbánt szövetség ide oda:D

2018. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnálatos ezt hallani, hogy a kapcsolatok által ugrik feljebb az ember.. talán engem is azért fogott meg jobban a rendőr szakma, mert mozgósabbnak képzeltem el, de hallottam már egy-két közeli ismerősről, hogy abbahagyta a rendőrkarrierjét mert az új rendőrkapitány annyira leterhelte őket, hogy az egyikük a gyermekük születésénél gyesre ment, a másik férfi pedig felmondott, mert hosszú idő után gyomorideggel járt haza. Pedig már nagyon rég óta ott dolgozott. Pár fiú ismerősöm van aki még ezt a pályát választotta, de ők még tanulják.

A katonaságról sajnos már nem tudok annyit (hogyan kezdik, mit csinálnak..stb) de ettől függetlenül érdekel.

A tisztire nem hinném hogy felvennének.

2018. júl. 2. 21:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Drágám az oroszoknak csak a mellénye nagy, egy össz EU hadsereg pár hónap alatt vlagyivosztokig tolná a dicső ,,volt" vörös hadsereget :D:D:D
2018. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a katonaság és a rendőrségen gondolkoztam aztán maradt a rendőrség

A rendőrségen belül ha elvégzel egy tiszthelyettesit utána levelezőin (NKE) elvégezhetsz pl egy bünügyi nyomozói szakot

Én 2-3 év múlva fogok jelentkezni egy tiszthelyetesibe

Ha bármi kérdésed van nyugodtan irj

2018. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányok közül a legtöbben leszbikus/biszexuálasak és valamilyen trauma érte őket. PL.: Apjuk molesztálta őket.

Plusz elég agresszívak és valamit bizonyítani akarnak...


Ezeket nem én találom ki. Egyik nagyon jó ismerősöm katona és egyszer 1-2 sör után pár órán át ilyenekről beszélgettünk.

2018. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!