Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, és mit tanuljak...

Mi legyek, és mit tanuljak tovább? Fogalmam sincs, úgy érzem sötétben tapogatózom.

Figyelt kérdés
Már jelentkeztem egyetemre, fel is fognak venni arra a szakra, amit megjelöltem, de érzem, hogy egyáltalán nem hozzám való. Már 19 vagyok, és úgy érzem, sose találom meg az utam. Vagy hogy már túl késő lesz, mire rájövök, hogy mit is kellett volna csinálnom, vagy hogy hova kellett volna mennem. Más is van ezzel így? Van olyan, aki tanult valaminek, majd később teljesen másba kezdett? Hogy lehet az ember motivált, ha érzi "ez nem az igazi"?

2018. júl. 4. 21:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Egyetértek az előzővel. Én is úgy húztam le 5 évet közgazdasági szakközépben, hogy 4 évig turisztika és bölcsészttudományi szak érdekelt. Jól mentek a gazdasági tárgyak, de nem igazán érdekeltek. Viszont rájöttem, hogyha van agyam a gazdaságihoz és van már alaptudásom, több értelme van ezzel a területtel foglalkoznom, mint amit eredetileg szerettem volna.

Több osztálytársam is igazolta ugyanezt: évekig panaszkodtak a gazdaságira, hogy nekik ez nem kell, nehéz és nyűg, van aki átment más suliba miatta, aztán februárban hallottam, hogy mennyien akarnak mégis gazdasági szakon továbbmenni, mert azt tartják ésszerűnek és jó kiindulási alapnak.

Sokat tud változtatni az, hogy X évig foglalkoztál valamivel és konyítasz hozzá, minthogy "álomszakra" mész, ahol nulláról kezdesz és jön a felismerés, hogy erre mégse tudnád az életedet alapozni, még ha érdekes is.

Sok sikert a továbbiakban!

2018. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!